В Україні затримали відомих злодіїв у законі «Умку» та «Лашу Свана»: організували та провели кілька «сходок». Відео

В Україні затримали відомих злодіїв у законі «Умку» та «Лашу Свана»: організували та провели кілька «сходок». Відео

У вівторок, 27 грудня, в Україні затримали відомих злодіїв у законі «Умку» та «Лашу Свана» за підозрою в організації та участі у так званих «сходках» криміналітету. На зібраннях вони вирішували питання щодо розподілу грошей так званого «общака» й наділили новими повноваженнями «колегу» з Одеси.
Про це йдеться в повідомленні Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України. Правоохоронці встановили всі сфери їхньої діяльності та зв’язки зловмисників (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця новини).

Злодії в законі, перебуваючи у статусі підозрюваних у справі щодо поширення злочинного впливу, для вирішення конфліктів та координації кримінальної діяльності організували кілька так званих «сходок» за участю представників криміналітету.


На «зібраннях» вони ухвалили рішення про виділення фінансової допомоги з так званого «злодійського общака» на «святкові потреби» криміналітету й злодіїв у законі, які перебувають у місцях позбавлення волі. Також наділили ширшими «повноваженнями» лідера ОЗГ – збір коштів, одержаних злочинним шляхом на території Одеси.

«Зібрані оперативниками Департаменту стратегічних розслідувань і слідчими Головного слідчого управління Нацполіції у співпраці з Офісом генерального прокурора докази стали підставою для затримання злодіїв у законі на прізвиська «Умка» та «Лаша Сван» у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомили про підозру за організацію та участь у злочинному зібранні», – йдеться у повідомленні.


Повідомляється, що досудове розслідування у справі щодо поширення злодіями в законі злочинного впливу завершено, а обвинувальний акт уже скеровано до суду.

Прокурори готують клопотання в суд щодо обрання затриманим лідерам «верхівки» злочинного світу запобіжних заходів. Відомо, що «Умка», коронований у 2014 році, та «Лаша Сван», «злодій у законі» з 1995-го, здобули свої «звання» від топпредставників російського кримінального світу.

За організацію та участь у так званій «сходці» (ч. 1 ст. 255-2 Кримінального кодексу України) злодіям у законі може загрожувати до дванадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна, а за поширення злочинного впливу (ч. 3 ст. 255-1 Кримінального кодексу України) – до п’ятнадцяти років ув’язнення.

Сергій Олійник, також відомий як Умка або Умка Дніпропетровський, народився 5 квітня 1973 року. Кримінальний авторитет, один із кількох найвпливовіших «злодіїв у законі» в Україні. За даними МВС України, Умка разом із «колегою», авторитетом Лашею Сваном (Джачвліані Лаша Валер’янович), контролюють криміналітет у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій областях та частині західного регіону України. Фігурант сайту «Миротворець». Керує «Східним кланом», координує діяльність злочинних угруповань, причетних до скоєння тяжких і особливо тяжких злочинів.

Лаша Валер’янович Джачвліані, також відомий як Лаша Сван та Лаша Очамчирський, народився 16 квітня 1973 року. Кримінальний авторитет, один із кількох найвпливовіших «злодіїв у законі» в Україні.

Залиште свій коментар