В Україні хочуть запровадити посімейне декларування: як це працюватиме і кого зачепить

В Україні хочуть запровадити посімейне декларування: як це працюватиме і кого зачепить

В Україні голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев озвучив ідею запровадження посімейного податкового декларування. За бажанням будь-яка сім’я зможе заповнити декларацію за всіх, хто разом із ними проживає, та скористатися податковими знижками один одного.


Про те, як працюватиме нововведення і кого воно зачепить, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Що таке сімейне декларування?


Це можливість використовувати податкові пільги члена сім’ї, який скористатися ними не може. Наприклад, якщо пенсіонер сплатив страхові внески, іпотеку, лікування, він має право наприкінці року подати заяву до податкової та повернути частину сплаченого прибуткового податку.

Але більшість пенсіонерів не працюють і прибутковий податок не сплачують. Тому правом таким скористатися не можуть. Якщо нову ідею Гетманцева підтримають у парламенті, онук, син чи будь-який інший член сім’ї, який живе з таким пенсіонером, зможе отримати податкову пільгу свого літнього родича.


«Сімейне декларування – це тоді, коли я можу вносити до декларації пенсіонера, який проживає зі мною і має пільги. Але такий пенсіонер не має доходу, не сплачує податку, тому пільгою своєю не користується. Якщо ми ведемо спільне господарство – це не справедливо. Крім того, це спрямовано на збереження інституту традиційної сім’ї», – пояснив Гетманцев.

Коли його можна використати?


Якщо підтримають ідею, податкову знижку можна передати від одного члена сім’ї (який не сплачує податки) іншому. Але для цього той, хто не сплачує податки, повинен:

  • платити відсотки з іпотеки;
  • робити пожертвування у неприбуткові організації;
  • платити за освіту (дошкільна, шкільна, вища);
  • сплачувати за страховку;
  • переобладнав своє авто, наприклад, для використання пального як скраплений газ;
  • придбав доступне житло;
  • є переселенцем та платить за оренду нерухомості.

Водночас варто зазначити, що не можна повернути більше, ніж ви заплатили. Наприклад, якщо розмір сплаченого протягом року ПДФО становить 10 тис. грн, то повернути з бюджету можна до цієї суми. Щоб розрахувати розмір знижки, потрібно:

  • витрати помножити на 18%;

Якщо ця сума не вища за сплачений податок, можна її отримати в повному обсязі. Якщо витрачено більше, ніж платили податків, можна повернути сплачену суму.

Коли діятимуть нові правила?

Наразі не відомо, чи такі правила взагалі працюватимуть. Справа в тому, що поки що це тільки ідея. Законопроєкту ще немає, а коли він з’явиться, не відомо, чи він набере необхідну кількість голосів і коли його розгляне Рада.

Також варто зазначити, що левова частка українців воліє не мати справи з податковою. Податки з доходів сплачують за них роботодавці, а будь-яка податкова декларація викликає побоювання.

Залиште свій коментар