В Україні газ піднявся у ціні на 175%, а струм майже на 40%: як перерахували тарифи

В Україні газ піднявся у ціні на 175%, а струм майже на 40%: як перерахували тарифи

В Україні з червня 2020-го до червня 2021-го зросли в ціні всі комунальні послуги. Найбільше подорожчав газ – на 175%. Це стало результатом впровадження ринкового формування ціни за умови рекордно високих цін на енергоресурси на європейському ринку.

Це випливає з даних, опублікованих Державною службою статистики. В середньому комуналка за рік подорожчала на чверть. І це без урахування запланованого на серпень перерахунку цін на електроенергію (тариф для тих, хто витрачає багато кВт*год на місяць, може збільшитися в рази), – пише Оbozrevatel.

Комуналка в Україні подорожчалаЕлектроенергія

Подорожчання склало 36,6% і сталося це за рахунок скасування пільгового тарифу на перші 100 кВт*год у розмірі 90 копійок (зараз діє єдина ціна в 1,68 грн).Газ

Різке подорожчання газу пов’язано з введенням у серпні минулого року ринкових умов формування ціни для населення. З того моменту постачальники можуть самі вирішувати, за якою ціною їм вигідно продавати блакитне паливо. В результаті за рік куб подорожчав із 2,8 до 7,9 грн.

Гаряча вода та опалення

Зростання цін на послуги теплокомуненерго склало всього лише 13,9%. Це пов’язано зокрема і з меморандумом, який постачальники підписали з урядом. Вони не стали разом із подорожчанням блакитного палива (а це до 80% в структурі їхніх тарифів) піднімати і свої ціни. Але рано чи пізно їм доведеться це зробити, вже восени тепло і гаряча вода можуть бути на 40% дорожчими.

Залиште свій коментарLoading...