В Україні будуть по-новому призначати пенсії: Шмигаль розповів про скасування трудових книжок

В Україні будуть по-новому призначати пенсії: Шмигаль розповів про скасування трудових книжок

В Україні пенсії нараховуватимуть автоматично, а трудові книжки ліквідують, замість них буде працювати електронний документообіг.
Про це на засіданні Кабміну 3 червня, заявив прем’єрміністр Денис Шмигаль. «Є законопроєкт, який ми передамо Верховній Раді. Ми хочемо зміни, які запустять електронні трудові книжки. Меньше паперу, а пенсії будуть нараховуватися автоматично. Це певний прорив. Ті, хто стикався з оформленням пенсії, знає, скільки часу втрачається при оформленні виплати . Для всіх нас, хто буде виходити на пенсію, це велике послаблення», – заявив Шмигаль.

Денис Шмигаль


Зауважимо, в Кабінеті міністрів ще в лютому розробляли пропозиції про перехід на електронні трудові книжки. При цьому йшлося про те, що українці самі можуть прийняти рішення, відмовлятися їм від паперового документа, чи ні. Тобто підприємства не обов’язково повинні були зберігати трудові своїх співробітників і вести паперовий облік, проте за бажанням співробітників їх могли заповнювати.

Важливий момент – після введення електронних трудових книжок пенсії в Україні будуть призначати автоматично, без звернення до Пенсійного фонду.Залиште свій коментар


Loading...