В Україні буде масове тестування на імунітет до коронавірусу – Ляшко

В Україні буде масове тестування на імунітет до коронавірусу – Ляшко

В Україні найближчим часом, імовірно, буде запущено масове ІФА-тестування на антитіла до нового коронавірусу – для визначення наявності імунітету до коронавірусної хвороби.

Джерело: головний державний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі програми «Право на владу» на каналі «1+1», Ліга.net

Пряма мова: «Я думаю, найближчим часом буде масове тестування населення саме на наявність антитіл».Деталі: Ляшко пояснив, що така діагностика покаже, перехворіла людина на COVID-19 чи ні, чи є імунітет.

Але ІФА-тести ще не запущені в Україні, бо «вони тільки проходять випробування». Це має бути тест на специфічні антитіла.За словами Ляшка, Україна буде «п’ятою країною в світі», де стануть використовувати такий метод.

Заступник голови МОЗ, однак, наголосив: поки немає точної інформації, яка тривалість імунітету від SARS-CoV-2. За попередніми даними, вона не перевищує трьох місяців.

ПЛР-тест (за методом полімеразної ланцюгової реакції), за словами Ляшка, не можна використовувати завжди, адже при тестуванні можна потрапити в перші три дні інкубаційного періоду вірусу, коли ця діагностика буде неінформативною.

Довідка. Імуноферментний аналіз (ІФА, ELISA) – метод визначення сполук, макромолекул і вірусів на основі специфічної реакції «антиген-антитіло». Утворений комплекс виявляють за допомогою ферменту. Антитіла зв’язуються виключно з певними антигенами (чужорідними для організму сполуками) – і ні з якими іншими.

До переваг методу відносять: відносно низька ціна, стабільність реагентів, простота реєстрації, створення каскадних систем посилення хімсигналів.

Залиште свій коментарLoading...