Українка спробувала зареєструвати посвідчення водія і отримала штраф: у чому справа

Українка спробувала зареєструвати посвідчення водія і отримала штраф: у чому справа

В Івано-Франківській області жінка купила фальшиве посвідчення водія і спробувала зареєструвати його в застосунку Дія. За це суд засудив її до сплати штрафу.


Розмір штрафу, згідно з вироком, склав 5,1 тис. грн. Ще 2 тис. грн вона заплатить за проведення експертиз.

Що трапилося


Оголошення про продаж фальшивого посвідчення жінка побачила у соцмережі Instagram. Для того, щоб його отримати, вона передала шахраям свої паспортні дані та фотографії.

За виготовлення документа жінка сплатила 5 тисяч гривень. Потім вирішила перевірити, чи він зареєстрований у Дії. Після цього її викликали у відділення поліції.


«Приблизно через тиждень після замовлення вона забрала посвідчення у відділенні «Нової пошти» та сплатила вартість його виготовлення у сумі 5 тис. грн. Хотіла перевірити, чи зареєстровано це посвідчення через мобільний застосунок Дія, і після цього її викликали до відділення поліції», – йдеться у вироку.

У діях жінки суд побачив серйозне порушення. Зокрема – допомогу у виготовленні підроблених документів.


Це – не перший випадок

Додамо, що мешканка Івано-Франківської області стала не першою, хто хотів зареєструвати фальшиве посвідчення водія через Дію. Раніше на цьому піймали мешканця Луцька.

За підроблений документ він заплатив 4 тис. грн, потім виявив, що він не відображається у Дії – та заявив у поліцію про шахрайство. Там проти нього відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 358 (Підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України.

Серед іншого йому загрожує тюремний термін. За ґратами він може провести до 5 років.

Залиште свій коментар