Українцям перерахують пенсіїї заднім числом: кому доплатять 1200 грн

Українцям перерахують пенсіїї заднім числом: кому доплатять 1200 грн

В Україні з квітня перерахували частину пенсій. Йдеться про тих пенсіонерів, які продовжили працювати на заслуженому відпочинку. Ті з них, які вже набули 24 місяці стажу, мають право на перерахунок. На доплату в 1200 грн можуть розраховувати працюючі пенсіонери, які вийшли на пенсію з 35 роками стажу і мали виплату в розмірі 7 тис. грн.


Як пояснюють у Пенсійному фонді, перерахунок відбувається шляхом підвищення стажу в формулі розрахунку пенсій. Однак для того, щоб провести такий перерахунок, необхідно отримати дані про сплачені з зарплат внески в першому кварталі 2023-го.

Такі дані надходять із запізненням. Перерахунок відбувається з 1 квітня, проте починають нараховувати кошти тільки з червня. Тож у червні українці отримають доплату і за червень, і за травень, і за квітень. В результаті розмір виплати буде на 1200 грн більший для тих, хто мав розрахункову пенсію розміром в 7000 грн.


Для кожного працюючого пенсіонера розмір підвищення буде індивідуальним. Чим вище зарплата, тим більшою буде надбавка. Дізнатись свій розмір пенсії після підвищення можна, якщо збільшений на два роки стаж в роках помножити на 1% та на розрахунковий розмір зарплати (відношення власної зарплати до середньої).

Зазначимо, українець який офіційно працює на мінімальну зарплату, може отримати виключно мінімальний розмір пенсії. Для того, щоб виплата була вищою за 2093 грн, необхідно отримувати «білу» зарплату.


Залиште свій коментар