Українцям через лічильники відмовлятимуть у субсидії: проєкт Кабміну

Українцям через лічильники відмовлятимуть у субсидії: проєкт Кабміну


В Україні Міненерго пропонує підвищити норматив споживання газу та водночас відмовляти в субсидії тим, хто відмовиться від встановлення лічильників.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. В результаті всі ці нововведення мають призвести до того, що українцям буде вигідніше встановлювати газові лічильники, а не платити згідно з нормативом, який, як стверджують у Міненерго, занижений.Ще одне нововведення цієї постанови: якщо відключили гарячу воду, за газ доведеться платити більше. Наприклад, влітку сім’я з трьох осіб повинна платити без лічильника за 15,6 кубометра газу. Або приблизно за 3,9 кубометра на тиждень.Коли в районі, де мешкає ця сім’я, проводитимуть гідравлічні випробування, норматив на людину в місяць підвищать до 7,1 кубометра через відсутність гарячої води (взимку – до 12 кубометрів). Тобто за тиждень доведеться платити за 5,3 кубометра, а в сумі за місяць, у якому проводять гідравлічне випробування, доведеться заплатити за «зайві» 2,8 кубометра газу.

Експерт у сфері житлово-комунального господарства Анатолій Копчун упевнений: нормативи споживання газу в Україні справді потрібно переглядати, але лише після того, як усі українці матимуть можливість отримати лічильник, вартість якого закладена в тарифі.

«Ми платимо за лічильник у тарифі на газ, а тепер повинні ще й переплачувати, бо нам не встановили цей лічильник? У чому тут логіка для споживачів? Нормативи потрібно підвищувати, не сперечаюся. Але де усереднений аналіз споживання від Національної комісії в сферах енергетики та комунальних послуг? Нам хтось показав розрахунки? Чому в постанові посилаються на оцінки зацікавленої сторони (постачальника) – велике питання», – говорить Копчун.

Залиште свій коментар

Loading...