Українців у супермаркетах дурять із цінниками й обманюють з вагою і на касах: головні схеми

Українців у супермаркетах дурять із цінниками й обманюють з вагою і на касах: головні схеми

В Україні супермаркети для того, щоб залучити покупців, роблять «знижки» на продукцію, після чого її ціна зростає, зважують товар вже з тарою, вказують неправильні терміни і разом із рибою та м’ясом продають лід.


Всього, як розповів OBOZREVATEL виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов, є чотири головних схеми обману покупців.

  • Різниця в ціні на вагах у залі, які зважують товар і вибивають цінник, і на вагах на касі. Там можуть стояти дві різні бази цін.
  • Недодача решти. Згідно з постановою Кабміну, все, що менше 5 копійок, залишається магазину. Що більше – потрібно віддати покупцеві. Але є касири-умільці, які умудряються недодати і 70 копійок решти. З огляду на потік покупців, за день набігають чималі суми.
  • У відділах уцінки багато простроченої та зіпсованої продукції. Зниженими цінами повинні бути ті товари, термін придатності яких підходить до завершення, але не закінчився.
  • Додаткова тара. Плашка, на якій розміщено продукт, не повинна входити у вагу товару. Але буває, що на дорогих продуктах її зважують разом і включають у вартість. Якщо, наприклад, ви купуєте трохи сухофруктів, 500 грн/кг, плашка може становити 10% від ваги товару.

Також варто бути уважним до ваги фасованих товарів, яку вказано виробником. «Часто в супермаркеті на упаковці вказано 500 грамів печива, а за фактом там 300 грамів, – говорить Несміянов. – Це, найімовірніше, заводський брак, але такі випадки бувають. Потім складно довести, що ви не з’їли цю частину печива, адже упаковка була закрита, а ви приносите відкриту».


Брехлива знижка

З однією з таких схем зіткнулася журналістка Леся Гасич. На своїй сторінці вона опублікувала фото сиру, який після знижки став набагато дорожчим:


«Сільпо навчить, як на товарі, де підходить до завершення термін придатності, можна не втратити, але ще і наварити. Сир за звичайною ціною коштує 239 грн/кг, при мінус 50 ціна стає 344/кг. В іншому магазині ще наклеєно перед цим 25%. Тобто це проблема не з однією точкою. Отримає на горіхи той, хто криво наклеяв знижки?»

Як обманюють на знижках

Тому, щоб не заплатити зайвого, в магазині варто бути уважним. Перевіряйте інформацію на упаковці, стежте за вагою і ціною.

Залиште свій коментар