Українці викрали в окупантів «Урал», повний зброї, і передали його ЗСУ: як усе було. Відео

Українці викрали в окупантів «Урал», повний зброї, і передали його ЗСУ: як усе було. Відео

Мешканець села Пироговичі на Київщині Віталій «Долар» на початку повномасштабного російського вторгнення разом із односельчанами вкрав «Урал» окупантів. Машина виявилася заповнена зброєю, її вони згодом передали українським захисникам.


Прикметно, що самі росіяни пропустили техніку, марковану їхніми розпізнавальними знаками, не запідозривши одразу, що водій – не свій. Про те, як вдалося її сховати й вберегти, українці розповіли у коментарі «НВ» (щоб переглянути відео, доскрольте новину до кінця).

За словами Віталія, на другий день війни він із товаришем рушив до військкомату в райцентр – Іванків. Зворотною дорогою поряд вже точився бій, але вони побачили пустий російський «Урал» і вирішили вкрасти його. Вже у селі виявилося, що він повний зброї.


Віталій "Долар" вкрав російський "Урал" зі зброєю

«А що її там заводити – можна й без ключів… Стояли їхні блокпости (окупантів. – Ред.), то я поїхав обхідними шляхами. Доїжджаю до центру села – перекрито. Лечу на повних парах, а вони роз’їхалися, щоб мене пропустити. Потім побачили, що я ж не їхній. Вибігає один, махає автоматом. А я що, показав їм… і поїхав», – розповів чоловік.

Сліди перебування російських окупантів на Іванківщині

Момент того, як вантажівка із ворожим символом V на повній швидкості промчала селом, бачили односельчани Віталія. Вони порівняли це зі сценою з фільму про пограбування, але зізналися: не одразу зрозуміли, що за кермом російського «Урала» може бути свій.


Люди сховали машину окупантів за селом

«Я зателефонувала у військкомат, розповіла про це, а мені відповіли, що володіють інформацією. Потім нам сказали, що це наші хлопці вкрали машину і там багато зброї. Роблю другий дзвінок у військкомат: порадили роздати зброю тероборонівцям, які її не отримали», – розповіла односельчанка Віталія.

Житель Пироговичів Микола допомагав ховати російський "Урал"

Ще один його земляк, Микола, допомагав зберегти «Урал». Він випадково став свідком того, як чоловіки в цивільному крутилися біля ворожої техніки й планували розібрати зброю, щоб іти воювати.


«Кажу, не піде так: і це вкладете, і вас розстріляти можуть… Ми відігнали машину до кінця села й накрили. Я акумулятори познімав. Через тиждень наші вже самі «розформували» цю техніку. Потім армійці приїхали, забрали на відновлення», – зазначив чоловік.

Залиште свій коментар