Учені заявили, що третя доза Pfizer нейтралізує Омікрон

Учені заявили, що третя доза Pfizer нейтралізує Омікрон

Попередні результати досліджень показали, що третя доза вакцини від коронавірусу фармакологічних компаній Pfizer та BioNTech може нейтралізувати новий штам Омікрон. Двох доз препарату може бути недостатньо.


Про це йдеться у спільній заяві компаній, вона опублікована на сайті Pfizer. На думку фахівців, така новина може дати поштовх для впровадження бустерних ін’єкцій у всьому світі.

«Хоча дві дози вакцини можуть, як і раніше, забезпечувати захист від важкого захворювання, викликаного штамом Омікрон, з цих попередніх даних ясно, що захист покращується за допомогою третьої дози», – сказав Альберт Бурла, голова та головний виконавчий директор Pfizer. Він додав, що ревакцинація залишається найкращим способом запобігання поширенню COVID-19.


Було проведено попередні дослідження

Як з’ясувалося, третя доза формує рівень антитіл проти Омікрону, який можна порівняти з тим, що утворився після двох доз проти інших штамів коронавірусу.

«Такі дані можуть збільшити ймовірність того, що зрештою може знадобитися «постріл», націлений на Омікрон», – йдеться у заяві.


Компанії додали: вакцина від штаму Омікрон може бути готовою не раніше березня 2022 року.

«Цілком очевидно, що вакцина Pfizer/BioNTech»має бути тридозовою вакциною для боротьби з Омікроном», – зазначив генеральний директор BioNTech Угур Сахін. За його словами, є сенс призначати бустер навіть раніше, ніж рекомендується – вже через три місяці після перших двох доз.


Зазначимо, що вчені з ПАР провели перше лабораторне дослідження штаму Омікрон. Вони дійшли висновку, що цей варіант здатний частково обходити захист, який формують вакцини, але він не є більш небезпечним, ніж інші штами.

Всесвітня організація охорони здоров’я на 7 грудня зафіксувала Омікрон уже у 57 країнах світу. Фахівці уточнили, що більшість випадків захворювання у європейських країнах проходили у легкій формі та безсимптомно.

Залиште свій коментар