У Зеленського попросили голів ОДА допомогти прогодувати ЗСУ

У Зеленського попросили голів ОДА допомогти прогодувати ЗСУ

Офіс президента звернувся до голів облдержадміністрацій та Київської міської держадміністрації, щоб ті були готовими безоплатно надати допомогу в харчуванні для військовослужбовців ЗСУ.


Непроста ситуація склалася через затримку підписання контрактів із компаніями-постачальниками харчування в армію, розповіла агентству «Інтерфакс-Україна» заступниця голови Офісу президента Ганна Коваленко, яка надіслала їм відповідні листи.

В Україні воїни ЗСУ можуть залишитися голодними: у Зеленського звернулися по допомогу


«Компанії, які мали надавати послуги з харчування до військових частин ЗСУ, поінформували Міноборони України, що у зв’язку з коронавірусом і, як вони вважають, «форс-мажором» не в змозі цього забезпечити. Міністерство оборони ухвалило рішення продовжити до 31 грудня 2020 року договори про закупівлю послуг із харчування, які діяли в попередньому році. Підготували відповідні зміни до бюджету, затвердили їх на Кабміні. Тепер зміни чекають на рішення Верховної Ради», – зазначила вона.

За словами Коваленко, попередньо вдалося домовитися з постачальниками поза договорами продовжувати постачати військові частини ЗСУ до 25 березня.


«Щоб забезпечити безперебійні поставки, були залучені голови ОДА, щоб вони тримали контакт із військовими частинами, які дислоковані в їхніх областях, і в разі необхідності всіляко сприяли обороні держави», – заявила Коваленко.

За словами заступника міністра оборони Олексія Марценюка, Кабмін терміново подав законопроєкт про продовження договорів 2019 року, тепер його має розглянути парламент.


«Усвідомлюючи категоричну неприпустимість зриву харчування військовослужбовців, командирам в/ч на підставі листа Офісу президента було донесено алгоритм взаємодії з органами місцевої влади в разі настання екстреної ситуації», – уточнив він.

Залиште свій коментар