У Європолі заявили, що фіксують ознаки контрабанди зброї з України: з’явилася відповідь РНБО та Міноборони

У Європолі заявили, що фіксують ознаки контрабанди зброї з України: з’явилася відповідь РНБО та Міноборони

У правоохоронному органі Європейського Союзу Європолі нібито виявили ознаки контрабанди зброї з України. Водночас представники української влади заявили, що все озброєння, що перетинає кордон країни, перебуває під прискіпливим контролем держави та її партнерів. Для цього використовуються сучасні системи моніторингу.


Так, за словами представника Європолу Яп Оп Ген Оорта, є випадки торгівлі вогнепальною зброєю та військовими товарами на чорному ринку. Його слова у четвер, 21 липня, процитувало видання Der Spiegel.

«Є ризик того, що вони (зброя та військові товари. – Ред.) потраплять до рук організованої злочинності чи терористів», – сказав він.


За його словами, було помічено, що з України виїжджали люди з вогнепальною зброєю. Існує також занепокоєння, що зброя та боєприпаси зберігаються вздовж кордону для контрабанди до Євросоюзу.

Разом із тим пресслужба Ради національної безпеки та оборони повідомила, що для моніторингу постачання озброєння для української армії від країн-партнерів було створено спеціальний модуль інформаційно-аналітичної системи «СОТА». Його у четверг, 21 липня, презентували секретар РНБО Олексій Данілов разом із міністром оборони Олексієм Резніковим.


РНБО та Міноборони презентували новий модуль системи "СОТА"

У РНБО зазначили, що модуль дозволяє контролювати нові поставки озброєння за статусами (наприклад, готово до відвантаження, у дорозі чи отримано ЗСУ) та країнами-надавачами, аналізувати поставки зброї в часовому розрізі, за періодами взяття на озброєння, країнами-надавачами, відповідністю стандартам НАТО, належністю до радянських зразків озброєння тощо.

За словами Данілова, Росія проводить потужну інформаційну кампанію з дискредитації України щодо нібито продажу нашою державою зброї третім країнам. Він наголосив, що такі «вкиди» окупантів, серед іншого, робляться для того, щоб зірвати постачання зброї для ЗСУ.


Завдяки системі «СОТА», як сказав політик, вище військово-політичне керівництво України знає, що «жодна куля з поставок нікуди не зникла». Кожна одиниця озброєння контрольована, підкреслив Данілов.

Резніков зі свого боку зазначив, що постачання озброєнь контролюється не тільки «СОТА», але й натовською системою обліку і контролю логістики LOGFAS, яку Україна отримала 2019 року. Крім того, українські фахівці разом зі спеціалістами міністерства оборони США доопрацьовують ще одну систему контролю, яку невдовзі буде застосовано у повному обсязі.

Країні-агресору не вдасться зірвати поставки озброєння для української армії, додали політики.

Залиште свій коментар