У США запропонували запровадити нищівні санкції проти РФ у разі її вторгнення в Україну

У США запропонували запровадити нищівні санкції проти РФ у разі її вторгнення в Україну

Голова комітету Сенату США з міжнародних відносин Роберт Менендес запропонував запровадити нові «нищівні» санкції проти Росії у разі її вторгнення до України. Під обмеження можуть потрапити найвищі посадові особи країни-агресора, газопровід «Північний потік-2» та великі фінансові інститути.


Демократ вніс відповідну поправку до проєкту оборонного бюджету Штатів на наступний фінансовий рік. У документі сказано, що у разі активізації російської агресії президент США Джо Байден повинен буде запровадити санкції та заборонити видавати візи російським військовим та розвідникам, які займаються операціями проти України, пише Axios.

«Загроза санкцій покликана служити потужним фактором стримування проти президента Росії Володимира Путіна», – зазначили у виданні.


Крім того, поправка передбачає додаткову військову допомогу Києву від Вашингтона.

У США запропонували запровадити антиросійські санкції у разі посилення агресії проти України.

Санкції, які запропонував Менендес, здатні завдати серйозного удару по економіці Росії. Вони можуть зачепити російські банки, державні підприємства, а також сектори нафти, газу та корисних копалин, які критично важливі для економіки РФ. У поправці також пропонується заборонити операції з первинними та вторинними суверенними борговими зобов’язаннями у разі російського вторгнення в Україну.


Згідно з пропозицією голови комітету, кожні 15 днів США необхідно буде оцінювати, чи спостерігається ескалація воєнних дій проти України порівняно з ситуацією до 1 листопада 2021 року. Якщо посилення агресії буде помічено, то протягом місяця американська влада має запровадити санкції проти РФ.

Зазначимо, що обмеження, відповідно до поправки, можуть скасувати після їх введення, якщо Росія припинить можливу ескалацію конфлікту.


Залиште свій коментар