У Раді пропонують направити зарплату депутатів на боротьбу з коронавірусом
Кошти пропонується спрямувати на закупівлю медичних засобів, виробів, обладнання, на закупівлю якісних і надійних засобів індивідуального захисту медпрацівників, а також на придбання діагностичних тест-систем для виявлення коронавірусу, апаратів штучної вентиляції легенів та ін.
У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про направлення заробітної плати народних депутатів та виплат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, на заходи з подолання попередження, виникнення та поширення коронавірусної хвороби COVID-19 (№ 3256).
Текст проекту постанови розміщено на сайті парламенту.
Проектом постанови передбачено спрямувати на закупівлю (з подальшою передачею у лікарні) медичних засобів, виробів, обладнання, у тому числі на закупівлю якісних і надійних засобів індивідуального захисту медпрацівників (респіраторів, масок, рукавичок, костюмів і халатів, захисних окулярів), а також на придбання діагностичних тест-систем для виявлення коронавірусу COVID-19, апаратів штучної вентиляції легенів, кардіомоніторів, газових аналізаторів, кисневих концентраторів, дезінфікуючих засобів і медикаментів та інше: заробітну плату у цьому обсязі (з урахуванням премій, надбавок та доплат) народних депутатів за 3 календарних місяці, починаючи з місяця прийняття цієї постанови (з їх згоди), виплати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень за 3 календарних місяці, починаючи з місяця прийняття цієї постанови (з їх згоди).
Управління справами Апарату ВР має забезпечити закупівлю (з подальшою передачею у лікарні) цих коштів за рахунок: зарплати народних депутатів; виплат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, а також сум коштів, які виплачуються депутатам (починаючи з січня 2020 року) у зв’язку з виконанням ч. 5 ст. 33 закону «Про статус народного депутата» та ч. 4 ст. 26 Регламенту Верховної Ради.
Пропонується оприлюднити на сайті Ради інформацію про депутатів, зарплата яких спрямована на заходи з подолання коронавірусу (із зазначенням суми коштів); суму коштів, яка не виплачується депутатам (починаючи з січня 2020 року); суму виплат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень (виплат депутатських); перелік засобів, виробів, обладнання, які закуповувалися за відповідні кошти із зазначенням їх вартості, та лікарень, які передані такі засоби, вироби, устаткування.