У прикордонному містечку на Закарпатті відкриють завод з виробництва солі

У прикордонному містечку на Закарпатті відкриють завод з виробництва солі

Із Буштинського соляного родовища планують видобувати 150 тис. тонн солі в місяць


На Закарпатті починають розробляти нове велике родовище солі – Буштинське. Попередні дослідження виявили великий соляний пласт, який починається з 35 до 500 метрів. Наразі почали будівництво під’їзної дороги до родовища та роботи з розмітки бурових майданчиків. Крім того, вже закуплено обладнання для глибокого промислового буріння. У Закарпатській ОВА зазначають, що розробка родовища у Буштині дасть можливість видобувати до 150 тис. тонн солі на місяць. Першу сіль у Буштині планують видобути вже через півроку.

Про плани робіт на Буштинському соляному родовищі у Тячівському районі повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита ввечері у четвер, 11 серпня. За його словами, роботи на родовищі уже стартували. Цим займається компанія «Катіон інвест».


«Йдеться про кейс, котрий дозволить розробляти Буштинське соляне родовище та добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі. На жаль, через бойові дії на Донеччині зупинилося держпідприємство «Артемсіль», яке забезпечувало 100% потреби країни. Саме тому для виконання окремих завдань щодо покриття продовольчої безпеки країни Закарпаття включилося в цю складну, але надважливу роботу», – зазначив Віктор Микита.

За його словами, після попередніх геологічних досліджень у Буштині виявили колосальний соляний пласт, котрий починається з 35 до 500 метрів. Наразі компанія розпочала інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків. Крім того, вже закупили обладнання для глибокого промислового буріння.

 

Залиште свій коментар