У Нацбанку заговорили про неминуче підвищення тарифів на комуналку

У Нацбанку заговорили про неминуче підвищення тарифів на комуналку

У Національному банку повідомили, що Україні може загрожувати перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги. Скорегувати тарифи необхідно буде через збільшення світових цін на енергоносії.
Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ у четвер, 20 січня. В установі повідомили, що погіршили прогноз інфляції на 2022 рік з 5% до 7,7%.

Регулятор зазначив, що ціни на енергоносії залишатимуться високими довший час, ніж прогнозувалося. Це призведе до тиску на виробничі витрати бізнесу та вимагатиме поступової корекції тарифів на ЖКП, сказано в повідомленні. Крім того, ціновий тиск з боку країн-торговельних партнерів України, у яких інфляція лише наближається до пікових значень, також зберігатиметься.


В установі назвали перегляд тарифів в Україні одним з найважливіших проінфляційних ризиків. Водночас там вважають, що відтермінування такого рішення створюватиме ціновий тиск у майбутньому.

«Одномоментне приведення тарифів на ЖКП до економічно обґрунтованих рівнів усуне дисбаланси в енергетичному секторі, однак створить значний інфляційний тиск та призведе до погіршення очікувань. Натомість відтермінування рішень щодо тарифів на ЖКП акумулюватиме квазіфіскальні дисбаланси й ціновий тиск у майбутньому», – йдеться в повідомленні.Рішення щодо фіксації тарифів, як зазначили у Нацбанку, наприкінці 2021 року стримували інфляцію. Цей фактор також сприяв непідвищенню споживчих цін із пікових 11% у вересні до 10% у грудні.

Залиште свій коментар


Loading...