У Конгресі США ініціюють навчання українських пілотів на F-15 та F-16: з’явилися подробиці

У Конгресі США ініціюють навчання українських пілотів на F-15 та F-16: з’явилися подробиці

У Конгресі США зареєстровано законопроєкт про підготовку українських льотчиків-винищувачів на американських бойових літаках. Законопроєкт внесли республіканець Адам Кінзінгер і демократ Кріссі Хулахан, які є ветеранами Повітряних сил США.


Про це йдеться на персональному сайті конгресмена Адама Кінзінгера. Там зазначається, що Сполучені Штати мають допомогти Україні здобути повітряну перевагу у війні з Росією.

«Цей законопроєкт дасть змогу Сполученим Штатам розпочати навчання українських пілотів і членів екіпажів на F-15, F-16 та інших повітряних платформах, поки адміністрація продовжує розглядати можливість відправлення такого обладнання», – йдеться на сайті Кінзінгера.


Вказується, що для українських військових дуже важливо бути підготовленими та знайомими з американськими літаками на випадок, якщо Росія продовжить свою агресію проти суверенітету України.

«Незалежно від того, чи розгорнуть Сполучені Штати та їхні союзники таку техніку, ця програма зміцнить українських військових та забезпечить їхню довгострокову стабільність та безпеку», – пише Адам Кінзінгер.


Він також виклав твіт, у якому показав фото пілотів ВПС ЗСУ (у масках) і написав слова підтримки.

У Конгресі США ініціюють навчання українських пілотів на F-15 та F-16
Адам Кінзінгер і пілоти ВПС ЗСУ

F-15 Eagle – це американський всепогодний тактичний винищувач четвертого покоління. Має силову установку із двох двигунів і двокільове хвостове оперення. Призначений для завоювання переваги в повітрі. Прийнятий на озброєння в 1976 році, використовується досі. За весь час відомий лише один випадок, коли цей літак вдалося збити іншому винищувачу.


F-15 Eagle

F-16 Fighting Falcon – це американський багатофункціональний легкий винищувач четвертого покоління. Має силову установку з одного двигуна і однокільове хвостове оперення. Прийнятий на озброєння в 1976 році, використовується досі. Завдяки своїй універсальності і порівняно невисокій вартості F-16 має успіх на міжнародному ринку озброєнь, використовується у 24-х країнах. Станом на сьогодні є наймасовішим винищувачем четвертого покоління.

F-16 Fighting Falcon
Залиште свій коментар