У разі, якщо у Київраді підтримають цей проєкт, відповідне звернення направлять до президента, Верховної Ради та Кабміну. За словами ініціаторів такого рішення, називати країну окупантів Московією вони запропонували для позначення держави-агресора ті її території.


Автори документу пропонують відмовитися від використання у назві країни-агресора історичної назви території сучасної України – «Русь».

Хочуть повернути історичну назву

  • Депутати від «Голосу» підкреслили, що до 1721 року Росія називалася саме Московією або Московським царством.
  • Зміна назви на сучасну фактично «кинула серйозний виклик ідентичності українського народу та є ідеологічним виправданням для окупації території нашої держави.

Одним із проявів такої імперської політики Російської Федерації щодо України є безпідставне використання у назві держави грецької транскрипції історичної географічної та державної назви Русь — Росія,
– підкреслили депутати.


Не перша подібна ініціатива

У середині грудня 2021 у Рівненській облраді підтримали рішення про звернення до ВР з перейменуванням Росії на Московію. Трошки пізніше з подібною пропозицією виступили у Львівській облраді, однак «за» проголосували лише 26 депутатів, то ж, рішення не було прийнято.