У Генеральному штабі ЗСУ розповів, що відповідні заходи росія здійснює у віддалених населених пунктах. У так званих «глубінках» мобілізації підлягає все чоловіче населення визначеної вікової категорії, незважаючи на відсутність досвіду проходження військової служби в минулому та бойового досвіду.


Росія мобілізує онкохворих

При цьому у Генштабі ЗСУ зафіксували непоодинокі випадки мобілізації осіб з інвалідністю, онкохворих, багатодітних батьків та осіб старших за 60 років.

Повідомляється, що в окремих регіонах російське населення намагається чинити спротив примусовій мобілізації.У Генштабі відзначають неготовність реалізації заходів мобілізації на збірних пунктах Бєлгородської та Ростовської областей. Там новоприбулий особовий склад повинен власним коштом придбати зимову форму та засоби захисту.

У Криму люди намагаються відкупитися від мобілізації

Також зберігається тенденція пошуку особами призовного віку способів ухилення від мобілізації. Зокрема, в окупованому Криму чоловіки з метою уникнення мобілізації намагаються відкупитися хабарем.

Окрім того, росіяни намагаються втекти за кордон, працевлаштуватись на підприємство критичної інфраструктури або здійснити дрібний злочин.