У Генеральному штабі ЗСУ розповів, що відповідні заходи росія здійснює у віддалених населених пунктах. У так званих «глубінках» мобілізації підлягає все чоловіче населення визначеної вікової категорії, незважаючи на відсутність досвіду проходження військової служби в минулому та бойового досвіду.


Росія мобілізує онкохворих

При цьому у Генштабі ЗСУ зафіксували непоодинокі випадки мобілізації осіб з інвалідністю, онкохворих, багатодітних батьків та осіб старших за 60 років.

Повідомляється, що в окремих регіонах російське населення намагається чинити спротив примусовій мобілізації.


У Генштабі відзначають неготовність реалізації заходів мобілізації на збірних пунктах Бєлгородської та Ростовської областей. Там новоприбулий особовий склад повинен власним коштом придбати зимову форму та засоби захисту.

У Криму люди намагаються відкупитися від мобілізації

Також зберігається тенденція пошуку особами призовного віку способів ухилення від мобілізації. Зокрема, в окупованому Криму чоловіки з метою уникнення мобілізації намагаються відкупитися хабарем.


Окрім того, росіяни намагаються втекти за кордон, працевлаштуватись на підприємство критичної інфраструктури або здійснити дрібний злочин.