Про це стало відомо 29 червня, коли про розслідування написав Слідчий комітет Білорусі. Згодом у мережі повідомили, що мовиться про чоловіків, яких затримали наприкінці березня.

Що роблять «рейкові партизани»

У телеграмі «Беларускі Гаюн» повідомили, що рейкова війна деяких із білорусів почалася від моменту вторгнення Росії в Україну. Вони встановлювали спеціальні пристрої в релейні шафи, щоб ті по таймеру починали згорати зсередини.


Одна з релейних шаф, які підпалили / Фото телеграму «Беларускі Гаюн»


Таким чином, зокрема, вивели з ладу залізничні колії в Брянській, Орловській, Смоленській та Курській областях. Це суттєво погіршувало логістику російських військ, які наступали з боку Білорусі. Однак після одного з таких випадків 28 березня білоруські силовики зі стріляниною затримали чотирьох людей. Двох із затриманих тоді поранили.


Затримання «рейкових партизанів» у Білорусі / Фото телеграму «Беларускі Гаюн»

У чому звинуватили білорусів

Їхні силовики звинувачують чоловіків у підпалі релейної шафи в ніч на 1 березня. При цьому, білоруські слідчі кажуть, що чоловікам нібито за це платили «трішки більше ніж 1 000 рублів». Мовляв, це теракт, який організувала якась іноземна організація.

Тепер кожному із затриманих звинувачують у порушенні таких статтей Кримінального кодексу:

участь в екстремістському формуванні;

  • акт тероризму, скоєний у складі організованої групи, що спричинило тяжкі наслідки, які створюють загрозу загибелі людей та заподіяння їм тілесних ушкоджень;
  • навмисне унеможливлення шляхів сполучення, що спричинило тяжкі наслідки, а також створило загрозу аварії, аварії та загибелі людей;
  • зрада державі.

За скоєння зазначених дій чоловікам може загрожувати максимальне покарання до смертної кари,
– зазначили силовики Білорусі.