Токаєв звернувся по допомогу до Путіна та Лукашенка: у Казахстан введуть війська

Токаєв звернувся по допомогу до Путіна та Лукашенка: у Казахстан введуть війська

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 5 січня звернувся по допомогу до країн ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку). Це військово-політична організація, до якої входять також Росія, Білорусь, Вірменія, Киргизстан, Таджикистан.
Згодом було ухвалено рішення відправити колективні миротворчі сили ОДКБ. Про це у Facebook повідомив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, який зараз головує в організації.

«Рада колективної безпеки ОДКБ, згідно зі статтею 4 Договору про колективну безпеку, ухвалила рішення відправити Колективні миротворчі сили ОДКБ у Республіку Казахстан», – йдеться в заяві.


Наголошується, що війська вводяться «на обмежений період часу з метою стабілізації обстановки».

Токаєв звернувся по допомогу до Путіна та Лукашенка: у Казахстан введуть війська

У штабі ОДКБ уточнили, що Колективні миротворчі сили створюються для участі у конкретній операції зі складу миротворчих сил організації. Заяву наводить РИА Новости.


Зазвичай вони складаються з контингентів країн-учасниць. До складу угруповання, чисельність якого може досягати 3,5 тис. осіб, входить спеціально підготовлений поліцейський, військовий та цивільний персонал, а також сили та засоби, виділені ОКДБ.

Токаєв звернувся по допомогу до Путіна та Лукашенка: у Казахстан введуть війська

Зі свого боку глава комітету Держдуми РФ у справах СНД Леонід Калашніков заявив, що миротворці зможуть перебувати в Казахстані доти, доки ситуація не стабілізується та країна не пропросить про виведення військ.

Водночас сайт Orengrad із посиланням на джерела пише, що до вильоту з російського Оренбурга готуються літаки Іл-76. Особовий склад, який дислокований в Авіамістечку та обслуговує борти, викликали до місця несення служби. Скільки повітряних суден мають намір відправити, не уточнюється.Про що сказав Токаєв у зверненні

У своїй промові, яку транслювало держТБ, президент Казахстану заявив про «терористичну загрозу». Водночас в Алмати розпочалася «антитерористична операція».

«Це підрив цілісності держави і найголовніше – це напад на наших громадян, які просять мене як главу держави терміново надати їм допомогу», – сказав Токаєв у своєму зверненні через кілька годин після того, як він провів переговори з російським лідером Володимиром Путіним та нелегітимним президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Т

Залиште свій коментар