Про затримання колишнього фсб-шника розповів 13 серпня військовий журналіст Андрій Цаплієнко. Також деякі деталі оприлюднив офіцер ЗСУ Анатолій Штефан із позивним «Штірліц». Наразі офіційного підтвердження інциденту немає, однак у соцмережах ширяться фото нібито затриманого гіркіна.

Як гіркіна затримали на кордоні

Журналіст вказав, що терориста затримали на пункті пропуску в окупованому Криму. Він якраз прямував у бік Херсонського напрямку. Мовляв, дуже «хотів долучитися до лав російської армії».


Він намагався перейти кордон за підробленим паспортом, на ім’я Сергія Вікторовича Рунова, який використовував під час роботи у спецслужбах. Але його впізнали, затримали та відправили до Сімферополя,
– зазначив Цаплієнко.

Також проти гіркіна нібито порушили кримінальну справу за підробку документів. «Особисто я не дуже вірю в спонтанність цієї вистави. Мабуть, рашистам потрібен якийсь галас для відволікання уваги від чогось дійсно важливого. Слідкуємо за руками», – додав військовий журналіст.


гіркін після свого затримання / Фото з телеграму Андрія Цаплієнка


Підробні документи гіркіна / Фото з телеграму Андрія Цаплієнка

Хто такий ігорь гіркін-стрєлков

Його справжнє ім’я ігорь всєволодовічь гіркін. Він народився він 17 грудня 1970 році у москві. Став відомим на початку протистояння України та Росії на південному сході навесні 2014 року. Зокрема, він є причетним до захоплення Верховної Ради АР Крим.

Після окупації Криму гіркін перебрався на Донбас, де очолюваний ним загін, який прибув з Росії, захопив у квітні того ж року міста Слов’янськ та Краматорськ на Донеччині. З 16 травня до 14 серпня 2014 року обіймав посаду «міністра оборони» фейкової «ДНР».

Україна щодо гіркіна-стрєлкова розпочала кримінальне провадження за фактом:

  • організації викрадення людини,
  • катування та умисного вбивства,
  • а також вчинення дій на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України,
  • проведення диверсійно-підривної діяльності та організації масових заворушень на території України.

Його оголосили у розшук. Останнім часом цей персонаж критикував путіна та шойгу за провали у веденні війни проти України.