Свіжий рейтинг партій: за кого проголосують українці

Свіжий рейтинг партій: за кого проголосують українці


Якби вибори відбувалися наприкінці липня, до Верховної ради пройшли б п’ять політичних сил. Подолали б 5% прохідний бар’єр «Слуга народу», «Опозиційна платформа — За життя», «Батьківщина», «Європейська солідарність», «Сила і честь».

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування КМІС.Найбільшу підтримку отримали б партії «Слуга народу», за яку проголосували б 20,6% серед тих, хто збирається голосувати і визначився з вибором, а також «ОПЗЖ» — 18,3%. Формально, різниця в підтримці цих політичних сил — у межах статистичної похибки, тому вони ділять з приблизно однаковою підтримкою перше місце.Далі з приблизно однаковою підтримкою (різниця в межах статистичної похибки) ідуть «Батьківщина», яку підтримали б 16% серед тих, хто визначився, а також «ЄС» — відповідно, 8,9% і 14,2%. (При цьому, різниця між «Батьківщиною» і «ОПЗЖ» — у межах статистичної похибки.)

Читайте також:   Медведчук похвастался очень большими доходами и поддержкой в России

Також до парламенту потрапила б партія «Сила і честь» — 6,3%. Близька до прохідного бар’єру — «Українська стратегія Гройсмана» (4,7%). Інші партії мають нижчу підтримку.Як зазначають соціологи, порівняно з червнем рейтинг топ-партій істотно не змінився, тобто всі зафіксовані коливання — у межах статистичної похибки.

Свіжий рейтинг партій: за кого проголосують українці

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування 24 липня — 1 серпня 2021 року громадської думки серед 2028 респондентів по всій Україні за виключенням окупованих Росією територій. Метод — особисте («face-to-face») інтерв’ю. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,9% — для показників близьких до 25%, 2,2% — для показників близьких до 12%, 1,5% — для показників близьких до 5%.

Залиште свій коментар

Loading...