Страшний сон Кремля. Що потрібно знати про навчання Sea Breeze-2021 і навіщо вони Україні

Страшний сон Кремля. Що потрібно знати про навчання Sea Breeze-2021 і навіщо вони Україні


П’ять тисяч військових, 32 країни, бойові кораблі і літаки – в Чорному морі почалися масштабні навчання Sea Breeze-2021. Їхньому проведенню до останнього намагалася перешкодити Москва, закликаючи США відмовитися від участі. А напередодні маневрів російські військові навіть влаштували провокацію проти британського есмінця Defender.

OBOZREVATEL зібрав головне, що потрібно знати про навчання.Що таке Sea Breeze?

Це багатонаціональні навчання, які проводять починаючи з 1997 року, відповідно до «Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво в питаннях військових відносин».

Їхня мета – підвищення рівня сумісності підрозділів ВМС України, США та держав-членів НАТО під час виконання спільних завдань з підтримки миру і стабільності в Чорноморському регіоні.Згідно з домовленостями наша країна надає військову і цивільну інфраструктуру чорноморського узбережжя, а Штати фінансують навчання та надають допомогу з технікою і обладнанням.

Навчання Sea Breeze-2021

Де і як будуть проходити навчання?

Sea Breeze будуть проходити в північно-західній частині Чорного моря, а також у Миколаївській, Херсонській і Одеській областях. Маневри розділені на чотири основні фази:

  • прибуття сил і розгортання пунктів управління;
  • фаза злагодження сил;
  • активна фаза;
  • підбиття підсумків і згортання сил.
Sea Breeze-2021

Під час навчань відпрацьовуватимуться різні бойові сценарії, включно з зіткненнями десантних кораблів, маневрами на суші, водолазними операціями, морськими операціями з перехоплення, протиповітряною обороною, взаємодією під час спеціальних операцій, протичовновою активністю, а також пошуково-рятувальними операціями.

«Ці навчання будуть наймасштабнішими з 1997 року. Їхня мета – підготовка штабів та підрозділів ВМС ЗСУ для виконання завдань за призначенням відповідно до стандартів та процедур НАТО, а також набуття досвіду спільних дій під час проведення багатонаціональних операцій, зокрема й у складі багатонаціональних сил міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки», – заявив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак.

Хто бере участь?Цього року в українсько-американських військових навчаннях Sea Breeze братиме участь рекордна кількість країн – 32 держави з шести континентів світу. Серед них США, Грузія, Італія, Франція, Великобританія, Канада, Данія, Південна Корея, Ізраїль, Норвегія, Австралія, Іспанія, ОАЕ та Японія.

Міжнародні військово-морські навчання Sea Breeze-2 021

У межах навчань буде залучено до 40 літаків і вертольотів, до трьох тисяч військових, 50 одиниць озброєння і військової техніки, а також 30 кораблів, катерів і суден.

Серед останніх – американський ракетний есмінець USS Ross, фрегат HNMLS Evertsen F805 ВМС Нідерландів, французький корабель A645 Alize, а також два катери Island Берегової охорони Грузії.

Міжнародні військово-морські навчання Sea Breeze-2 021

«Усе буде відбуватися в межах міжнародних вод. Під час навчань ми показуємо всьому світу, що міжнародні води Чорного моря відкриті для всіх. Sea Breeze – це демонстрація того, що будь-яка країна може заходити в Чорне море», – зазначив заступник командира 65 оперативної групи 6 флоту ВМС США Кайл Гент.

Протести і провокації з боку РФ

Росія не раз протестувала проти масштабних навчань у Чорному морі і просила Вашингтон відмовитися від участі нібито через агресивний характер Sea Breeze:

«Sea Breeze ніяк не відповідають реальним завданням безпеки в Чорноморському регіоні. Підвищують ризики ненавмисних інцидентів. Заохочують мілітаристські настрої в Києві… Закликаємо США і їхніх союзників відмовитися від відпрацювання військових дій на Чорному морі».

Читайте також:   Зменшити депутатам зарплату, впрoвaдити сmэртну кaрy за кoрyпцiю і скоротити їх до 50 чоловік – щойно з’явилась петиція

Російські військові також заявляли, що НАТО під прикриттям навчань доставлять в Україну нове озброєння і боєприпаси, які передадуть підрозділам на Донбасі.

«Під прикриттям проведення навчань планується доставити сучасне озброєння, боєприпаси і матеріальне майно для українських військ… Все це буде спрямовано українським військам і націоналістичним формуванням, дислокованим поруч із непідконтрольними Києву районами в Донецькій і Луганській областях», – припустив офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков.

Не варто забувати про недавню ситуацію з обстрілом британського есмінця в Чорному морі. У російському Міноборони заявили, що судно Defender порушило водні кордони РФ і було розвернено попереджувальними пострілами прикордонного катера.

Інцидент з Defender в Чорному морі

Не обійшлося і без відкритих погроз: заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков пригрозив «бомбити» тих, хто заходить у води Чорного моря навколо окупованого Криму.

«Ми можемо звертатися до здорового глузду, вимагати поваги міжнародного права, а якщо це не допомагає – ми можемо бомбити. Не тільки по курсу, але й по цілі, якщо колеги не розуміють», – сказав він.

У Великобританії відкинули всі звинувачення Росії, зазначивши, що військове судно перетнуло кордони українських територіальних вод, а не російських, тому ніяких порушень міжнародних прав не було.

«Я вважаю, що міжнародні води використовувалися правильно. Важливий момент: ми не визнаємо російську анексію Криму – це частина суверенної української території. Ми і раніше відстоювали закон і домагалися свободи судноплавства – і цього разу ми вибрали найкоротший шлях між двома точками», – заявив британський прем’єр-міністр Борис Джонсон.

Будуть нові провокації?

Ситуація з британським есмінцем – це далеко не кінець. Військові експерти прогнозують нові провокації з боку Росії.

Ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко: «Всі кораблі, які заходять у Чорне море, військові Росії починають супроводжувати. Але зараз зайде дуже велика кількість суден – 32 країни. Тому росіяни напружилися. І тому провокації дійсно можуть відбутися, беручи до уваги зухвалу поведінку РФ. Росія намагається зробити Азовське море своїм внутрішнім озером, зупиняючи економічну діяльність українських і міжнародних суден. Але зробити подібне з Чорним море ніхто не дозволить – ні США, ні Україна, ні Туреччина, ні інші країни. І навчання Sea Breeze – це один із проявів контрдій із боку України і її союзників».

Військовий експерт Сергій Грабський: «Незважаючи на те, що Росія не здатна сьогодні дати адекватну відповідь або створити конфлікт, як це виглядало з прикладом корабля Defender, але провести якісь провокації цілком природно в її стилі. Не маючи можливості завдати адекватного удару, будуть проводити дії, які мають на меті показати саме росіянам, що РФ продовжує бути провідною державою в регіоні і готова відповісти на зазіхання «імперіалістичних і натовських агресорів».

Залиште свій коментар

Loading...