Столтенберг заявив, що НАТО може застосувати статтю 5 Статуту у відповідь на російські диверсії

Столтенберг заявив, що НАТО може застосувати статтю 5 Статуту у відповідь на російські диверсії

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс мовчки не спостерігатиме за провокаціями, які проходять не без участі Москви. Він не відкидає, що в перспективі на диверсії застосовуватиметься гучний п’ятий пункт Статуту.
Про це він заявив під час брифінгу, який транслювала пресслужба НАТО. Альянс продовжує уважно стежити за всіма інцидентами, які так чи інакше можуть становити гібридну або кіберзагрозу для союзників.

Столтенберг не став вдаватися у подробиці останніх випадків провокацій, оскільки щодо них ведеться слідство. Однак він зауважив, що найбільш резонансним став вибух на газопроводі «Північний потік-2».


Стаття 5 Статуту НАТО передбачає створення системи колективного захисту: сторони договору погоджуються, що збройний напад на одну або кілька країн-учасниць розглядатиметься як напад на них усіх, і якщо таке станеться, кожна країна в порядку здійснення права на індивідуальну або колективну оборону допоможе жертві агресії, зокрема із застосуванням збройної сили.

Залиште свій коментар


Loading...