Столтенберг: у союзників по НАТО різні погляди на постачання озброєння Україні

Столтенберг: у союзників по НАТО різні погляди на постачання озброєння Україні

Серед країн НАТО існують різні погляди щодо постачання оборонного озброєння Україні. Про це повідомив Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг в інтерв’ю El Pais.
Цитата:

«Я думаю, що союзники по НАТО зобов’язані надавати підтримку Україні. Ми надаємо політичну підтримку, практичну підтримку, ми допомагаємо їм модернізувати свої оборонні відомства, ми допомагаємо їм боротися з корупцією, ми допомагаємо створювати механізми кіберзахисту. Що стосується оборонного озброєння, то в союзників різні погляди. Деякі союзники, такі як Велика Британія, США чи країни Балтії, надають цей тип озброєння. Це право України на самооборону. Україна має право на самооборону, це принцип, закріплений у Статуті ООН», — сказав Столтенберг, відповідаючи на запитання про озброєння.


Доповнення

Зі США в Україну прибули вже чотири літаки з оборонною допомогою, у тому числі сотні Javelin.Країни Балтії також вирішили передати України Javelin та Stinger.

Велика Британія передала Україні ПТРК NLAW.

Це відбувається на тлі побоювань щодо загрози можливого російського вторгення.

Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеки нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.

Залиште свій коментар


Loading...