Столтенберг: Росія сподівається заморозити війну в Україні, щоб мати час перегрупувати сили та поновити наступ

Столтенберг: Росія сподівається заморозити війну в Україні, щоб мати час перегрупувати сили та поновити наступ

Заяви Росії про готовність до переговорів щодо припинення війни проти України не підтверджуються реальним бажанням досягти миру: агресор планує поновити наступ на Україну. Переговори для Кремля є лише намаганням виграти час на підготовку до нової атаки.


Про це в колонці для Financial Times написав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Він наголосив, що Захід має підтримувати Україну до повної перемоги, адже якщо агресор візьме гору – це вдарить по безпеці всього світу.

На переконання Столтенберга, дії Кремля свідчать про плани Росії поновити наступ на Україну, а запрошення до переговорів є лише спробами виграти час на підготовку.


Так, генсек НАТО нагадав, що Росія за останні місяці мобілізувала близько 200 тис. нових військовослужбовців. При цьому навіть поверхневий аналіз ситуації на полі бою дозволяє дійти висновку, що з втратами у живій силі російське командування не рахується взагалі.

Водночас Кремль намагається домовитись про поставки зброї та боєприпасів з іншими авторитарними державами, насамперед з Іраном.


Тож розмови про переговори потрібні Москві для того, щоб отримати перепочинок.

«Росія сподівається заморозити війну, щоб мати час перегрупувати, переозброїти сили та спробувати поновити наступ. Президент України Володимир Зеленський пропонував РФ почати відводити війська перед Різдвом як перший крок до завершення конфлікту, але Москва різко відкинула цю пропозицію. Це Путін почав війну, і він може завершити її хоч сьогодні, забравшись з України. Зараз немає ознак, що він справді хоче миру», – зауважив Столтенберг.


Він підкреслив, що практично всі війни зрештою завершуються переговорами. Україна вустами Зеленського свою «формулу миру» вже озвучила. І Захід має зробити усе, аби Україна перемогла, такий результат війни – у прямих інтересах країн західної цивілізації.

«Та варто пам’ятати, що те, що відбувається за столом переговорів, нерозривно пов’язане з тим, що відбувається на полі бою. Ми маємо продовжувати підтримувати Україну, щоб вона могла втриматися як суверенна, незалежна європейська держава. Якщо Путін візьме гору в Україні, це буде сигналом для Росії – та інших авторитарних режимів – що вони можуть отримати бажане силою. Це буде катастрофою для України. І це також зробить увесь світ більш небезпечним і всіх нас – більш вразливими. Тож у наших власних безпекових інтересах – зберігати підтримку для України цієї зими, і стільки, скільки буде потрібно», – зазначив генсек НАТО.

Нагадаємо, раніше Столтенберг вже попереджав, що російський диктатор Володимир Путін готується до затяжної війни. Відтак, вважає генсек Північноатлантичного альянсу, союзники мають передати Україні ще більше зброї. Лише посиливши Україну, можна підштовхнути Москву до дипломатичного етапу. Адже Путін має усвідомити, що військовим шляхом досягти свого йому не вдасться.

Залиште свій коментар