Стало відомо, скільки росіян схвалили б наказ Путіна влаштувати новий наступ на Київ: результати соцопитування

Стало відомо, скільки росіян схвалили б наказ Путіна влаштувати новий наступ на Київ: результати соцопитування

Громадяни Росії схвалили б рішення глави держави Володимира Путіна про припинення так званої військової «спецоперації» проти України – таких 65%. Водночас багато (60%) виступають і за новий наступ на Київ, який російські війська хотіли «взяти за три дні» на початку війни.


Це показали результати опитування соціологічної служби Russian Field, передає «Коммерсант». Експерти вказали, що подібна суперечність пов’язана просто з небажанням російського суспільства думати про великі політичні проблеми.

Що росіяни кажуть про завершення війни


Думку про те, що «спецоперація» Росії проти України затягнулася, підтримали 59% учасників опитування: 33% заявили «виразно», а 26% – «швидше» затягнулася. Зворотної думки дотримуються 28% респондентів, а 13% не змогли або відмовилися відповідати на це питання. Тоді як 41% опитаних зізналися, що «втомилися від новин про перебіг війни в Україні», але більшість (56%) такого не відчувають.

Також 30% опитаних росіян вважають, що розв’язані Кремлем військові дії в Україні продовжаться ще більше року, 18% – що закінчаться протягом року. На їхнє завершення протягом пів року сподіваються 20% респондентів, і лише 13% опитаних оптимістично чекають на закінчення бойових дій у межах одного-трьох місяців.


У тому, що війна проходить «виразно» чи «швидше» успішно, впевнені 62% росіян, зворотної думки дотримуються 19%, ще стільки не змогли відповісти.

Чи хочуть росіяни йти на війну й підтримувати свої війська


Майже дві третини опитаних чоловіків (62%) заявили, що готові особисто взяти участь у цій війні, якщо їм випаде така можливість. За даними Russian Field, це на шість процентних пунктів вище за показники аналогічного опитування, яке проходило в другій половині травня. Про бажання взяти участь у «спецоперації» заявили 29% респондентів, причому найчастіше у цьому зізнавалися люди віком від 45 до 59 років (37%), тоді як серед молоді 18-29 років таких 23%.

Охочих допомогти російським військовим матеріально виявилося не так багато: 67% респондентів взагалі не готові жертвувати власні кошти на підтримку бойових дій, а 12% згодні витрачати на це не більше 1 тис. руб. на місяць.

60% росіян за новий «наступ на Київ»

Рішення російського диктатора Путіна «завтра оголосити про початок нового наступу на Київ» підтримали б 60% респондентів, а 26% виступили проти. Примітно, що майже такий самий розклад соціологи зафіксували і під час відповіді на запитання про гіпотетичне рішення глави РФ вже «завтра» зупинити війну і підписати мирну угоду: 65% її схвалили б, а 28% були б проти. Загалом за продовження військової «спецоперації» висловилося 52% опитаних, а за перехід до мирних переговорів – 38%. Автори дослідження зазначають, що за період із середини березня до кінця липня співвідношення прихильників і противників війни практично не змінилося: зараз її підтримують 69% респондентів, зворотної думки дотримуються 23%, а ще 8% не змогли або відмовилися відповісти.

За словами політолога Олексія Макаркіна, той факт, що більшість росіян готові схвалити два протилежні рішення Путіна – про зупинення «спецоперації» та про початок нового наступу, – можна вважати «виразом довіри президенту». Опитування показало установку, що вкоренилася в російському суспільстві: мовляв, «начальству видніше, ми люди маленькі», а такі нібито не дуже знаються на поточній політиці і не хочуть цього робити.

Наголошується, що дослідження проводилося методом телефонного опитування 28-31 липня, у ньому взяли участь 1609 осіб у восьми федеральних округах РФ. Автори заявили, що результати щодо низки питань про війну в Україні «можуть не співпадати з реальною ситуацією», оскільки росіяни нібито бояться говорити на цю тему – «збільшилися відмови, знизилася щирість».

Залиште свій коментар