США та Росія провели обмін «полоненими»: відео

США та Росія провели обмін «полоненими»: відео

Москва звільнила з ув’язнення колишнього американського морського піхотинця Тревора Ріда в обмін на російського льотчика Костянтина Ярошенка.


На тлі війни, яку розв’язав Кремлю в Україні, Росія та США провели обмін ув’язненими. Цю подію називають екстраординарною, оскільки після російської агресії стосунки США та РФ більш, ніж прохолодні.

Як повідомляє Reuters, обмін відбувся в Туреччині.


Американець Тревор Рід був заарештований влітку 2019 року за звинуваченням у нападі на офіцера поліції, коли його доставляли до відділку після нічної вечірки. Пізніше Рід був засуджений до дев’яти років ув’язнення, хоча його сім’я наполягала на невинуватості, а уряд США назвав колишнього морського піхотинця несправедливо затриманим.

Росіянин Костянтин  Ярошенко відбував 20-річний термін у федеральній в’язниці в Коннектикуті як співучасник банди контрабандистів, яка намагалася ввезти до США кокаїн. Його заарештували в столиці Ліберії Монровії у 2010 році та екстрадували в США.


 

Росія вимагала повернення Ярошенка протягом багатьох років, але донедавна відхиляла прохання високопоставлених американських чиновників про звільнення Ріда.


У Білому домі справу Ріда називали однією із «найпріоритетніших» для адміністрації Байдена. Щодо звільнення Ярошенка, то вирок йому було пом’якшено, до того ж він уже відбув більшу частину терміну покарання.

У МЗС Росії заявили, що обмін Ріда та Ярошенка став «результатом тривалого переговорного процесу».

Залиште свій коментар