США можуть запровадити санкції проти РФ до можливого вторгнення в Україну: підстав достатньо

США можуть запровадити санкції проти РФ до можливого вторгнення в Україну: підстав достатньо

Деякі американські санкції можуть бути запроваджені проти Росії до її можливого повномасштабного вторгнення на територію української держави. Переговори між демократами та республіканцями щодо відповідного законопроєкту перебувають на стадії завершення.


Про це в неділю, 20 січня, сказав демократ Роберт Менендес, голова Комітету сенату з міжнародних відносин, повідомляє CNN. Він зазначив, що у разі ескалації Кремль чекають нищівні наслідки, які зрештою, за його словами, зруйнують економіку країни.

Раніше повідомлялося, що йдеться про санкції проти найбільших російських банків та російського суверенного боргу. Крім того, до списку санкцій може потрапити й президент Росії Володимир Путін.


«Деякі санкції буде запроваджено заздалегідь – за те, що Росія вже зробила», – сказав Менендес. Він додав, що йдеться про кібератаки на Україну, операції під хибним прапором, спроби підірвати український уряд усередині країни.

Його колега-республіканець, сенатор Джим Ріш додав, що основним каменем спотикання у переговорах про пакету економічних санкцій залишається газопровід «Північний потік – 2».


«Для того, щоб ми дійшли згоди з цього приводу, німці повинні дати сигнал, що вони призупиняють сертифікацію», – зазначив Ріш.

Раніше глава Федерального мережевого агентства Німеччини Йохен Гоманн сказав, що рішення про сертифікацію оператора російського газопроводу «Північний потік-2», найімовірніше, не буде ухвалено у першій половині 2022 року. Компанія не подала для цього всі необхідні документи.


Нагадаємо: Комітет Сенату США з міжнародних справ оприлюднив проєкт закону про санкції проти влади Росії у разі вторгнення її військ до України. Вони можуть торкнутися Путіна та його близьке оточення – це загрожує тим, що весь світ дізнається про їхні таємні активи. Документ підготували сенатори-демократи на чолі із головою Комітету Бобом Менендесом.

Він заявив, що покарання, викладені в його законопроєкті, абсолютно ясно дають зрозуміти, що американський Сенат «не буде бездіяльним, коли Кремль загрожує повторним вторгненням в Україну».

Сенатор Джим Ріш представив закон, який негайно збільшить військову підтримку України та накладе санкції на газопровід «Північний потік – 2», який українці розглядають як реальну загрозу безпеці.

За інформацією американського видання Axios, законопроєкт від Демократичної партії дасть Байдену право вирішувати, коли вводити санкції, на що він уже має повноваження, а республіканський документ змусить президента США діяти вже зараз.

Залиште свій коментар