США можуть передати Україні ПРО «Залізний купол»: у Зеленського розкрили подробиці

США можуть передати Україні ПРО «Залізний купол»: у Зеленського розкрили подробиці

Комітет Палати представників у справах збройних сил США вніс поправку в законопроєкт 2022 року про передачу Україні протиповітряної та протиракетної оборони, включно з потенційною відправкою батареї Iron Dome. Зараз вона успішно експлуатується Пентагоном і американською армією.
Про це повідомляє Politico. Протиракетна система створена оборонною промисловістю Ізраїлю і з моменту її розгортання у 2011 році збила близько 90% всіх ракет, які були запущені на ізраїльську територію.

Ця перспектива для Міноборони України стала можлива після візиту глави держави Володимира Зеленського в США. Як передає пресслужба Офісу президента, крім передачі системи ПРО, в американському уряді готові надати Україні військову допомогу, сумарною вартістю в $275 млн.


У разі ухвалення законопроєкту в Конгресі США Вашингтон передасть Iron Dome Києву. Однак серед конгресменів ідуть дебати, як саме відреагує на це Росія, яка цілком може сприйняти установку протиракетної оборони як провокацію і сигнал для посилення військової агресії проти України.
Залиште свій коментар


Loading...