Спартц закликала Зеленського вирішити проблему з Єрмаком і озвучила низку звинувачень щодо голови ОП

Спартц закликала Зеленського вирішити проблему з Єрмаком і озвучила низку звинувачень щодо голови ОП

Членкиня Палати представників США Вікторія Спартц звинуватила голову Офісу президента Андрія Єрмака у «зливі» державної інформації Білорусі та Росії та низці інших серйозних вчинків, що завдали шкоди Україні. Вона закликала президента Володимира Зеленського «розв’язати проблему», а МЗС України – серйозно поставитися до її заяв.


Про це йдеться у заяві на її сайті. Конгресвумен зазначила, що, окрім серйозного зовнішнього ворога, у Зеленського є ще «постійна внутрішня проблема, яку він має вирішити, – голова Офісу президента Андрій Єрмак».

Вона озвучила кілька серйозних звинувачень на адресу українського посадовця:


– витік інформації до Білорусі та Росії щодо операції України із захопення «групи Вагнера», що призвело до її провалу;

– погане керівництво невдалими мирними переговорами з Росією перед війною;


– запевнення українського керівництва, що в лютому нападу з боку Росії не буде, всупереч даним західної розвідки – у такий спосіб він завадив Україні належно підготуватися до війни;

– саботаж Херсона, причетність до організації трагедії батальйону «Азов»;


– затягування термінових закупівель військової техніки через Міноборони України, висування необґрунтованих або навіть незаконних умов;

– цілеспрямоване затягування призначення незалежного антикорупційного прокурора.

Спартц наголосила, що здобула підтримку американців і українців у цьому питанні. Крім того, вона розуміє, чому МЗС України вразили її коментарі.

«Я закликаю міністерство розглянути мою заяву з тією серйозністю, якої вимагають ці питання стосовно пана Єрмака, замість того, щоб розпочинати нападки ad hominem, як це було досі», – наголосила конгресвумен.

Нагадаємо: також Спартц направила звернення щодо Єрмака до Білого дому. Вона закликала президента США Джо Байдена перевірити можливі зв’язки глави Офісу президента України з Росією.

В українському МЗС звернення Спартц назвали «цинічною спекуляцією на війні» нібито для отримання політичних дивідендів та підриву надання військової допомоги США Україні.

Залиште свій коментар