Відповідні документи журналістка Яніна Соколова оприлюднила на своїй сторінці у фейсбуці. Їх прокоментував спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович.


Документи з грифом «цілком таємно»

Олексій Арестович написав на своїй сторінці в фейсбуці, що фото документів, які оприлюднила Яніна Соколова, мають гриф «цілком таємно». Відтак, їхню достовірність треба перевіряти.

Політик підкреслив, що копію одного з документів, схоже, зробили ще до його офіційної реєстрації у діловодстві. Мета таких дій, скоріш за все, злочинна.


Тобто хтось зробив копію цілком секретного документа. Це можливо лише у двох випадках: він ворог і робив це системно (на користь кого?) або він одразу готував їх для подальшого використання у медійній сфері, заздалегідь,
– припустив Арестович.

Він пояснив, що будь-яка з цих дій має ознаки тяжкого злочину проти нацбезпеки. Олексій Арестович заявив, що пояснити документи мають СБУ і ДБР.


Про що йдеться:

  • якщо документи справжні, – то це кримінальна справа за розголошення державної таємниці, що може призвести до тяжких наслідків;
  • якщо фейкові – Яніна Соколова має пояснити свої мотиви щодо публікації.

Жодного слова про причини перенесення чи скасування

Арестович пояснив, що «в опублікованих документах немає жодного слова про причини та порядок ухвалення рішення про скасування чи перенесення операції. Згадується лише факт, що вже неодноразово та відкрито згадувалося.

Тобто, жодного факту зливу інформації під час або після наради в ОП тоді в опублікованих Яніною документах не міститься. А ось все, що міститься – виглядає дуже конфіденційно,
– заявив Арестович.

Політик оприлюднив два варіанти фото документів / Фото Олексія Арестовича

Що відомо про опубліковані Яніною Соколовою документи

  • Журналістка Яніна Соколова 18 листопада на своїй сторінці в фейсбуці опублікувала документи, які «вважає оригінальними».
  • Вона запевнила, що «вони публікуються вперше».
  • За словами Соколової, флешку з документами підкинули до її робочого офісу кілька днів тому.
  • Вона також розповіла, що там є звіт про спецоперацію Авеню від 2020 року з підписом тодішнього начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурби.
  • Також у документах мовиться про заплановані на липень – серпень рейси Turkish Airlines. Саме ними мали летіти російські найманці, завербовані для нібито роботи у Венесуелі.
  • Також мовиться про те, що ці дії здійснювались за рішенням «вищого військово-політичного керівництва» України.

Яніна Соколова опублікувала документи, які стосуються вагнергейту / Фото з фейсбуку Яніни Соколової