Міністерство внутрішніх справ Польщі відправляє на кордон з Білоруссю додатково кілька сотень міліціонерів у зв’язку з «напруженою ситуацією», що пов’язана зокрема з передислокацією бойовиків ЧВК «Вагнер» у Білорусь.

«У зв’язку з напруженою обстановкою на кордоні з Білоруссю я вирішив посилити наші сили групою з 500 поліцейських із загонів по боротьбі з заворушеннями і контртерористів», — написав міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський в Twitter.


Глава МВС зазначив, що поліцейські приєднаються до п’яти тисяч прикордонників і двох тисяч військовослужбовців, які зараз знаходяться на кордоні.

Ситуація на кордоні Польщі з Білоруссю

Ситуація на польсько-білоруському кордоні залишається напруженою з 2021 року, коли був зафіксований різкий наплив мігрантів з боку Білорусі до Польщі.  З початку 2023 року польські прикордонники зафіксували понад 12 тисяч спроб незаконного перетину державного кордону з боку Білорусі.


Новий виток напруженості виник нещодавно, коли білоруський диктатор Олександр Лукашенко дав притулок главі ПВК «Вагнер» Євгену Пригожину і частині його найманців після невдалого заколоту в Росії.