Шмигаль хотів провітрити в Лугано понад 100 чиновників і отримав від Офісу «чортів»
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сформував делегацію у Швейцарію з понад 100 українських чиновників та депутатів, тоді як особисто президент Володимир Зеленський та його Офіс упродовж тижня пояснювали главі уряду, що в Україні триває війна і варто зменшити туристичні забаганки можновладців.
Йдеться про поїздку у швейцарське місто Лугано, де упродовж 3-5 липня відбудеться конференція з питань відновлення найбільш постраждалих від російського вторгнення територій України. Нашу державу мала представляти делегація, за одними даними, у складі 100 осіб, за іншими – аж 140.
Як стверджують джерела OBOZREVATEL, 70% учасників конференції були від Кабміну, і 30% – від парламенту. Під цю урядову мандрівку планувалося сформувати окремий потяг, повідомляють наші джерела.
До складу делегації були внесені очільник уряду Денис Шмигаль, глава Мінцифри Михайло Федоров, МЗС – Дмитро Кулеба, Міненерго – Герман Галущенко, Мінінфраструктури – Олександр Кубраков, Мінприроди – Руслан Стрілець, Мінагрополітики – Микола Сольський (який на момент поїздки нібито захворів) та Мінрегіону – Олексій Чернишов. Разом з ним мали їхати керівник апарату, радник з питань зовнішньої політики, прессекретар, три радники Шмигаля, заступник державного секретаря Кабміну та інші «важливі» учасники конференції.
За даними джерела, не відставав від глави уряду і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, який планував з собою взяти у бізнес-тур близько 20 осіб.
Вже на стадії підготовки документа про склад делегації Шмигалю кілька разів нагадували, що в країні триває війна і йому треба бути «скромнішим в апетитах». Спершу з ним розмовляв глава держави, а коли це не допомогло і Шмигаль надав список в 40 віп-мандрівників, то «артилерійську триндюліну» отримав від глави Офісу.
Дивним виглядає і той факт, що мера Чернігова В’ячеслава Атрошенка взагалі не допустили до участі в конференції, хоча Чернігів суттєво постраждав від окупації військами РФ північних областей.
Зазначимо, що на конференції в Швейцарії говоритимуть про допомогу Україні представники впливових міжнародних інституцій – президент Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), генеральні секретарі ВООЗ, Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Ради Європи, представники МВФ, Світового банку, Європейського інвестбанку, Міжнародної фінансової корпорації, ООН, ЮНІСЕФ, МКЧХ.
Тож наближених до прем’єра осіб варто було б замінити фахівцями – економістами, фінансистами, будівельниками та іншими, хто чітко розуміє проблеми відновлення інфраструктури і побудови нових європейських міст.