Розвідка США розкрила плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну: дані передали союзникам у Європі – Bloomberg

Розвідка США розкрила плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну: дані передали союзникам у Європі – Bloomberg

США надали європейським союзникам розвіддані, що показують нарощування російських військ та артилерії для підготовки до швидкого й великомасштабного вторгнення в Україну. Воно можливе з різних місць уздовж кордону і, ймовірно, вже на початку 2022 року.


Як пише Bloomberg, цю інформацію минулого тижня було передано деяким членам НАТО, щоб підтвердити стурбованість Вашингтона можливими намірами глави Росії Володимира Путіна. Посилаючись на ці дані, карти й слова джерел, видання описує сценарій ймовірного нападу.

«Атака» з різних сторін


Зазначається, що американська розвідка врахувала кількість особового складу й техніки і вказала на ймовірність того, що російські війська переходитимуть до України з Криму, кордону з РФ та через Білорусь. Водночас приблизно 100 батальйонних тактичних груп – потенційно близько 100 000 солдатів – можуть бути розгорнуті для «операції на перетятій місцевості та в умовах холоду». Вона охоплює більшу територію і підготовлення до потенційно тривалої окупації.

За словами джерел, майже половина тактичних російських груп вже зайняла свої позиції, а будь-яке вторгнення супроводжуватиметься авіаційною підтримкою.


Карта можливих шляхів наступу РФ

«Двоє осіб заявили, що Москва також призвала десятки тисяч резервістів у безпрецедентному для пострадянських часів масштабі. Їхня роль у будь-якому конфлікті полягатиме в організації безпеки території на пізнішому етапі після того, як тактичні батальйони прокладуть шлях. Хоча Росія публічно не оголосила про призов», – йдеться в повідомленні.

Крім того, уточнюється, що США також поділилися інформацією про зростання російської дезінформації, спрямованої проти Києва. І що Москва найняла агентів, щоб спробувати посіяти дестабілізацію всередині української держави.


Путін ще «не вирішив, що робити»?

Минулого тижня глава Росії Володимир Путін заперечував будь-який намір вторгнення, але вітав загальну тривогу як свідчення того, що його дії привернули увагу США та їхніх союзників. Останніх він звинуватив у тому, що вони недостатньо серйозно ставляться до «червоних ліній» Росії щодо України.

Розвідка США вказує на масштабну концентрацію сил РФ біля кордонів України

У Вашингтоні ж відкрито не кажуть, що війна неминуча або що вони точно знають, як серйозно до неї ставиться Путін. Там не виключають, нібито він ще не вирішив, що робити.

«Я не можу говорити про наміри Росії. Ми не знаємо, що це таке», – сказав раніше голова Держдепу Ентоні Блінкен.

Водночас він уточнив: США за президента Джо Байдена продемонстрували, що вони готові використовувати низку інструментів для протидії шкідливим діям Росії і продовжуватимуть це робити.

Подальших коментарів із цього приводу від Білого дому не виходило. Але зазначається, що Вашингтон разом із союзниками обмірковують санкції у разі, якщо РФ піде проти України.

Залиште свій коментар