За даними джерел 24 каналу у розвідці, у тимчасово окупованій Василівці на Запоріжжі російські бойовики приділяють окрему увагу роботі з підприємцями та фермерами. Загарбники обіцяють безпеку аграріям на період посівної, а також «доступ до російського ринку збиту».

Росіяни тиснуть на місцевих мешканців, аби ті здалися та змирилися з фактом окупації. Крім того, спецслужбісти РФ займаються каральними акціями та намагаються перевербувати тих, кому «немає різниці, під яким прапором жити».


Б’ють по найболючіших точках

  • Як стверджують у розвідці, бойовики російської армії, а також росгвардійці вже майже місяць намагаються встановити у Василівці окупаційну адміністрацію, але серйозного просування в цьому напрямку поки що немає.
  • Розуміючи, що чимала кількість людей зайнята роботою на полях, загарбники проводять зустрічі з керівниками сільськогосподарських підприємств. Вони фактично б’ють по найболючішому для тисяч людей – по посівній, яка може бути зірваною через бойові дії.
  • Окупанти називають місто «звільненим» та кажуть про те, що допоможуть підприємцям провести посівну.
  • Крім того, росіяни обіцяють людям допомогу в закупівлі палива, добрив та кормів по «внутрішньоросійських цінах», які буцімто є нижчими, аніж в Україні.
  • Також загарбники розповідають про «гарантії на ведення бізнесу» та закликають жителів захопленої ними території «звертатися до військово-цивільної адміністрації Запоріжжя».

Росія окуповує частину ЗапоріжжяРосія розглядає частину Запоріжжя як свою територію / Фото джерел 24 каналу

Зерно конфісковуватимуть на благо Росії

Які б винагороди та яке б гарне життя росіяни не обіцяли жителям тимчасово захоплених територій, у випадку, якщо загарбники зможуть затриматися на півдні України, вони одразу ж почнуть віджимати чужий бізнес. Крім того, згідно з планами терористів, увесь зібраний врожай мають примусово вивозити у Росію, де цього року очікуються серйозні сільськогосподарські проблеми. Звісно, за роботу та зерно фермерам, які співпрацюватимуть з окупантами, платити не будуть. Оскільки розглядають підприємців та жителів захоплених українських міст виключно як робочу силу.


Окрім того, російські бойовики намагаються боротися з патріотичними акціями. Вони попереджають всіх, що за «випадки екстремізму» «позбавлятимуть соціальної підтримки» – не списуватимуть кредити та комунальні борги, а також не знижатимуть тарифи на ЖКГ та податкову ставку. Фактично ж росіяни намагаються застосувати класичну кримську схему – поєднати методи терору з підкупом. Однак до захоплення півострова вони готувалися значно більш серйозно. Жителі Запорізької області схильні до впливу російської пропаганди набагато менше, аніж жителі Криму у 2014-му.