Росія збільшує військову присутність у Білорусі: розвідка дізналася деталі

Росія збільшує військову присутність у Білорусі: розвідка дізналася деталі

Росія збільшує військову присутність на території сусідньої Білорусі під виглядом навчань. Проте раніше заявлені заняття з бойової підготовки насправді не проводяться.


Про це повідомляє пресслужба Головного управління розвідки Міноборони. Там зазначили, що керівництво установ і організацій Гомельської області попереджене про ймовірність повернення підрозділів ЗС РФ.

«Водночас росіяни планують нарощування чисельності оперативно-тактичної авіації на території Білорусі. Офіційно – для проведення спільного патрулювання повітряного простору в межах спільного навчально-бойового центру підготовки авіаційних підрозділів і підрозділів ППО. Для цього заплановано переліт 10 літаків на аеродром Барановичі», – йдеться в повідомленні.


Крім того, з 22 червня на Гомельщині тривають мобілізаційні навчання. «Анонсовані раніше в білоруських ЗМІ заняття з бойової підготовки з резервістами не проводяться. Самих резервістів використовують для проведення господарських робіт», – наголосили в розвідці.

Можливий наступ із Білорусі


Останніми тижнями в суспільстві активно обговорюють можливий напад із боку Білорусі. Дров до багаття підклала новина про те, що президент України Володимир Зеленський доручив перевірити бойову готовність чотирьох областей до відкриття нового фронту.

Однак більшість представників українського керівництва все-таки вважають, що найближчим часом наступу з півночі очікувати не варто. Так, заступник голови МВС Євген Єнін нещодавно заявив, що на кордоні України та Білорусі наразі немає кількості військ, яка могла б означати підготовку до початку вторгнення. Своїми сумнівами ділиться й радник голови відомства Віктор Андрусів.


Він наголосив, що техніка біля кордону й імітація якихось дій насправді не схожі на сили, з якими можна вторгнутися. «Ми маємо залишати ймовірність, що вони можуть устругнути якусь маячню, але для Білорусі це було б черговою катастрофою», – вважає він.

Залиште свій коментар