Росія хоче приєднати три області у Казахстані: експерт пояснив, чому Токаєв відкрито пішов проти Путіна

Росія хоче приєднати три області у Казахстані: експерт пояснив, чому Токаєв відкрито пішов проти Путіна

Росія хоче приєднати три області на півночі Казахстану. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв це усвідомлює, тому всіляко намагається віддалитися від керівництва Кремля.


Таку думку висловив директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський в інтерв’ю «24 каналу«. Він зазначив, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Токаєв вирішив позбутися політичної та економічної залежності країни-агресора.

За словами експерта, Кремль ще після розвалу СРСР підтримує будь-які спроби сепаратизму в Казахстані, були випадки вуличних зіткнень між російським та казахським населенням. Лисянський нагадав, що також на території азіатської держави намагалися утворити «Уральську народну республіку» та російську автономію у складі Казахстану.


«Росія мріє, щоб три області на півночі Казахстану відійшли до неї. Казахи про це знають, і Токаєв про це знає, тому веде таку політику», – зазначив експерт.

Після вторгнення РФ в Україну у 2014 році влада Казахстану посилила кримінальну відповідальність за сепаратизм. Лисянський вважає, що вже тоді в Казахстані усвідомлювали, що одного разу окупанти спробують зайти і на їхню територію.


Залиште свій коментар