Росія може атакувати Україну вже у січні 2022 року, – глава ГУР Буданов

Росія може атакувати Україну вже у січні 2022 року, – глава ГУР Буданов

Понад 92 тисячі військовослужбовців Російської Федерації нині скоординовано біля кордонів з Україною. Здійснити атаку країна-агресор нібито готується вже до кінця січня-початку лютого 2021 року.


Ймовірно, вона передбачатиме артилерійські й бронетанкові наступи з подальшими десантними ударами, авіаудари на сході, напади в Маріуполі та Одесі й менші вторгнення через Білорусь. Про це в інтерв’ю Military Times заявив глава Головного управління розвідки (ГУРМіністерства оброни Кирило Буданов. ЗМІ опублікувало і карту ймовірних шляхів наступу, яка показує, ніби країну хочуть взяти в кільце.

Він нагадав про цьогорічні масштабні військові навчання РФ «Захід-2021», які показали, що Кремль здатен одночасно перекинути більш ніж 3500 військовослужбовців повітряно-десантних і спеціальних операцій.


Водночас Буданов переконує, що атака, яку нині готує Росія, буде більш руйнівною порівняно з будь-якими іншими діями російських військ, починаючи з 2014 року.

РФ готується здійснити атаку на Україну, – Буданов

За його словами, Київ прораховує різні сценарії того, у який спосіб може розвиватися потенційна атака. Враховуючи й те, що поблизу кордонів країна оточена великою кількістю російських тактичних груп.


«Росія збільшує кількість військ та озброєння в окупованому Криму і стягує системи балістичних ракет малої дальності «Іскандар» та інше озброєння до кордону. Жорсткі погодні умови в січні-лютому ніяк не відрадять росіян від нападу. Для нас і росіян це не проблема», – наголосив керівник ГУР Міноборони.

Разом із тим попередив, що свої атаки РФ почне тільки після серії психологічних операцій. Нині Кремль уже проводить їх – із метою внутрішньо чи зовнішньо дестабілізувати ситуацію в Україні та підірвати її обороноздатність.


Оцінка українськими військовими того, як розгортатиметься потенційний напад Росії

За даними розвідки, ці зусилля містять дії російської пропаганди, скеровані на організацію тривалих протестів проти COVID-вакцинації, розпалення заворушень, пов’язаних із економікою й постачанням енергоносіїв. Також РФ намагається підняти антиурядові настрої в українській державі за допомогою «вагнергейту».

«Вони хочуть підштовхнути до заворушень через протести й мітинги, які б засвідчили антиурядові настрої людей. Російські психологічні операції використовують, щоб показати, що «влада зрадила народ», – підкреслив Буданов.

За даними розвідки, РФ може напасти на Україну в січні-лютому 2022 року

Він висловив переконання що й міграційний конфлікт на білорусько-польському кордоні теж є частиною таких зусиль країни-агресора.

Насамкінець глава ГУР зазначив, що припущення української й американської розвідок щодо часу можливої атаки Росії на Україну дуже схожі.

«Наші оцінки майже такі ж, як у американських колег. Кінець січня або початок лютого 2022 року», – підсумував Буданов.

 

Залиште свій коментар