Росія готує новий наступ у травні-червні – Зеленський

Росія готує новий наступ у травні-червні – Зеленський

Російська армія готує новий наступ на Україну у травні або червні, але західні країни не дають достатньої кількості озброєння українським Збройним силам.
Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю CBS News.

Коли буде новий наступ Росії: Зеленський назвав строки

Зеленський заявив, що українським військам вдалося стримати російський наступ у найгірші зимові місяці.


– Ми стабілізували ситуацію. Вона краща, ніж була два-три місяці тому, коли у нас був великий дефіцит артилерійських боєприпасів, різних видів зброї. Ми абсолютно не бачили великого, величезного контрнаступу з боку Росії… Вони не мали успіху, – сказав він.

Водночас президент України визнає, що окупантам вдалось знищити міста і села України через постійні поставки ракет і снарядів.

– У нас не було снарядів, артилерійських снарядів, багато різних речей, – сказав він.


Володимир Зеленський каже, що перед новим наступом Росії для ЗСУ потрібно додаткове озброєння. За його словами, новий наступ російської армії очікується десь наприкінці травня або в червні.

– А до цього нам потрібно не тільки підготуватися, нам потрібно не тільки стабілізувати ситуацію, тому що партнери іноді дійсно радіють, що ми стабілізували ситуацію… Ні, я кажу, що нам потрібна допомога зараз, – сказав Зеленський про США та інших союзників України.

Україні потрібно більше артилерії

CBS зазначає, що у цій артилерійській війні на виснаження Росія має перевагу не лише завдяки більшій кількості вогневих засобів, але й завдяки їх більшій дальності ураження.

– У Бахмуті, Авдіївці, Лисичанську, Соледарі і так далі було дуже важко боротися з противником, чий артилерійський снаряд може стріляти на понад 20 кілометрів, а (наш, – Ред.) снаряд – менш ніж 20 км, – сказав він.

Журналісти CBS також приєдналися до Зеленського, коли він інспектував свіжовикопані підземні бункери в Сумській області, не більше ніж за 25 км від російського кордону.

– Зазвичай, коли вони атакують артилерією і знищують села, після цього вони завжди намагаються їх окупувати. Ми не знаємо, що буде завтра. Тому треба готуватися, – сказав він.

Залиште свій коментар