Росія була змушена підписати угоду, окупанти відступають: Найєм розповів про переговори

Росія була змушена підписати угоду, окупанти відступають: Найєм розповів про переговори

Україна не підписувала угоду про розблокування портів безпосередньо з РФ, а використала посередників – ООН та Туреччину. При цьому на такий крок Росія пішла вимушено: вона відступає під загрозою світового голоду, масштабного тиску та внаслідок поразки на о. Зміїний.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм. «У Стамбулі підписано домовленості про розблокування трьох українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» для вивезення зерна та продуктів харчування. Це можливість для аграріїв вивезти цьогорічний урожай і мати кошти для підготовки до наступної посівної. Крім того, це майже мільярд доларів валютного виторгу щомісяця, які підуть на підтримку економіки та Збройних сил України», – написав він.

Найєм розповів про переговори

За його словами, підписаний текст домовленостей буде оприлюднено у повному обсязі. Жодних інших закритих додатків, протоколів, документів та папірця не існує. При цьому жодного підпису української сторони поряд із підписом окупантів немає. Документ підписано представниками Туреччини, ООН та Україною. З нашого боку, підпис поставив Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.


Розблокування портів не передбачає жодного послаблення санкцій стосовно Росії. Це важливо, оскільки такі спроби та пропозиції неодноразово звучали», – написав Найєм.

Ціни знизилися

Він також зазначив, що сама новина про розблокування портів дозволила на 3% знизити світові ціни на пшеницю.


Залиште свій коментар