Російських «мобиків» кинули на забій в Україну: де вони вже засвітилися і що з ними сталося

Російських «мобиків» кинули на забій в Україну: де вони вже засвітилися і що з ними сталося

Незважаючи на обіцянки російської влади, що мобілізовані спочатку щонайменше місяць проходитимуть підготовку, а вже потім безпосередньо «служитимуть», насправді все вийшло не так. Частина новоспечених окупантів вже загинула на території України, а деякі потрапили в полон.
Що відбувається – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Без підготовки – на війну


Про перші факти, що новоспечені окупанти, мобілізовані за останній тиждень, засвітилися в Україні, офіційно повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

«Командування російських окупаційних військ новоприбулих по мобілізації військовослужбовців без підготовки направляє на доукомплектування підрозділів, що зазнали втрат, безпосередньо на лінію зіткнення. Це значно впливає на зниження рівня морально-психологічного стану військовослужбовців противника та якість виконання ними обов’язків», – йдеться у повідомленні ГШ.


мобілізація у Росії

За даними співрозмовника OBOZREVATEL у воєнній розвідці, «мобиків» вже засікли у Херсонській та Харківській областях. А тут, безпосередньо в зоні бойових дій, шанси вижити у них, скажемо прямо, невеликі. Однак командуванню армії країни-окупанта необхідно заткнути дірки через велику кількість загиблих і поранених вояк. Тільки для цього окупантам необхідно щонайменше150 тис. осіб. А мобілізувати до армії РФ, за офіційно озвученими даними, збираються 300 тисяч, хоча ця цифра занижена.

Враховуючи те, як проходить часткова мобілізація в Росії, – в армію поголовно «гребуть» і інвалідів, і багатодітних батьків, і тих, хто ніколи раніше не служив – доля «мобиків» дійсно незавидна, а в більшості випадків і вирішена наперед.

У РФ вже не приховують, що солдатів у буквальному значенні слова кидають на забій. Так, наприклад, у хабаровському селищі Чегдомин агітатор відкрито це визнав.

«Рота йде на забій. Якщо с**куни – залишайтеся. Якщо нормальні мужики, йдемо зі мною», – заявив він.

Його слова викликали гнівну реакцію дружин і матерів потенційних солдатів: «Ти чо, дурень? Заберіть його до чортової матері. На забій він там пішов, іди на забій сам!»

Із Росії ж надходить інформація, що мобілізованих також відправляють на Донбас. Про це журналістам розповіла мешканка Липецька, 45-річного чоловіка якої вже кинули в зону бойових дій.

Тетяна Доценко повідомила, що її чоловік отримав повістку о п’ятій ранку 22 вересня (закликали як гранатометника), до сьомої години пішов у військкомат. «О 10:30 десь зібрали два автобуси та повезли до Бєлгородської області», – додала вона.

«Навчання» провели для галочки – воно тривало лише день, а потім тисячу мобілізованих відправили на окуповану частину Донбасу. Причому видали лише бронежилети та каски.

Безславний кінець

А от із окупованого Криму мобілізованих не залишають служити на території півострова, як спочатку обіцяли, а кидають на гарячий напрямок – херсонський. Про це поділилося з OBOZREVATEL джерело в АРК. За словами місцевого жителя, загрозі протестів запобігли саме цією обіцянкою, проте обдурили.

За даними журналіста Андрія Цаплієнка, велика партія мобілізованих із Криму вже загинула в Олешках Херсонської області під час обстрілу готелю «Колос».

Російських ''мобиків'' кинули на забій в Україну: де вони вже засвітилися і що з ними сталося

Після вручення повісток їх швидко перекинули на Херсонщину. А вже за кілька днів близько 300 російських солдатів, сержантів та офіцерів уже вирушили на той світ. «Кар’єра» виявилася недовгою.

Удару також було завдано по будівлі суду, де російське командування хотіло розмістити нову партію «гарматного м’яса».

За даними джерела OBOZREVATEL у розвідці, є вже й кілька випадків, коли новоспечені окупанти потрапили в полон. Наразі подробиці про обставини цього не розкриваються.

Незважаючи на те, що в Росії посилили покарання за добровільну здачу в полон, військовослужбовці армії РФ все ж таки йдуть на це – життя дорожче, та й за що воювати?

Залиште свій коментар