РНБО вперше затвердила план оборони України і ввела нові санкції: підсумки засідання. Відео

РНБО вперше затвердила план оборони України і ввела нові санкції: підсумки засідання. Відео

Рада національної безпеки і оборони України в п’ятницю, 15 жовтня, провела нове засідання. Передусім вперше за роки незалежності був затверджений План оборони країни, а також введено санкції проти людей, причетних до підготовки проведення виборів до Держдуми РФ на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму.
Крім того, на зустрічі обговорили стратегію біологічної та інформаційної безпеки, а також по надр. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, сім’я колишнього міністра екології Миколи Злочевського відмовилася від двох ліцензій на видобуток корисних копалин. Трансляція брифінгу велася на сторінці Офісу президента в Facebook (щоб дивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Головні підсумки засідання:


  • затверджено план оборони України;
  • розглянуто стратегію біобезпеки;
  • розглянуто питання інформаційної безпеки;
  • введено нові санкції проти людей, які брали участь в підготовці виборів до Держдуми РФ на окупованому Донбасі і в Криму – всього 237 осіб;
  • розглянуто доповідь глав СБУ і МВС з розслідування держзради – з 2014 року таких справ набралося 1600;
  • з сьогоднішнього дня російська компанія Mere не має права працювати в Україні;
  • проводиться перевірка 23 компанії, які займаються видобутком вуглеводнів і вже відкрито кримінальні провадження;
  • від двох ліцензій на видобуток корисних копалин відмовилася сім’я Злочевських;
  • обговорювалося питання слухань в Гаазі щодо затримання українських моряків;
  • розглядалася ситуація щодо санкцій проти контрабандистів та злодіїв в законі.

План оборони України

Рада національної безпеки і оборони України затвердила План оборони України. Як заявив Данілов, таке рішення було ухвалено вперше за роки незалежності країни.«Вперше в історії сучасної України затверджено План оборони України. Це великий документ, над яким працювали майже два роки, який чітко дає відповіді на ті виклики, які сьогодні є перед нашою країною», – пояснив він.

Зокрема, документ передбачає механізми співпраці різних відомств у разі надзвичайних ситуацій і залучення сил територіальної оборони.

Стратегія біобезпеки

Також була затверджена стратегія біологічної безпеки. Вона повинна допомогти всім відповідним органам працювати в умовах пандемії коронавируса.

«Друге питання, яке сьогодні розглядалося РНБО – це стратегія біозахисту. Ви знаєте, що COVID і інші хвороби, які сьогодні є в світі, на превеликий жаль, вони не тільки для нашої країни, але і для всього світу стали великим викликом», – сказав Данілов.

Поряд з нею обговорювалося і питання інформаційної безпеки, про яку доповідав міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко. Однак подробиць про це поки немає.

Нові санкції

Під обмежувальні заходи Ради нацбезпеки потрапили 237 осіб. Данілов зазначив, що це люди, причетні до організації голосування на виборах до Держдуми РФ на окупованих територіях Донбасу і Криму.

«Ми продовжує вводити санкції … І сьогодні були такі 237 осіб», – прокоментував секретар РНБО, однак прізвищ він не назвав.

Заборона Mere

Рада ввела санкції проти і російської мережі Mere, заборонивши їй працювати в Україні.

«Зараз магазин Mere працює тільки в Білій Церкві, але і він тепер повинен закритися», – сказав секретар РНБО.

Відзначимо, що російською мережею «Світлофор», проєктом якої є Mere, володіють бізнесмени з російського Красноярська Сергій і Андрій Шнайдери.

Ситуація з надрами і Злочевські

Крім того, вирішено посилити контроль за надрами. Проводиться перевірка 23 компаній, які отримали ліцензії на видобуток вуглеводнів. Щодо деяких розпочато розслідування.

Також від двох ліцензій відмовилася сім’я Злочевського.

З 1 листопада має запрацювати портал, на якому будуть відображені всі 3044 компанії, що отримали ліцензії на видобуток корисних копалин.

Розслідування держзради

На засіданні заслухали доповіді голів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ з розслідування державної зради.

Всього таких справ з 2014 року – 1600, безліч вже в судах. Це питання обговорюватиметься на подальших засіданнях РНБО.

Контрабандисти і злодії в законі

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський розповів про виконання санкцій по зазначеним особам.

Данілов зазначив, що стосовно 108 фігурантів були допущені помилки і винні вже понесли покарання.

 

Залиште свій коментар


Loading...