Про це повідомив народний депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк. Він зазначив, що мита повернуться з початку наступного місяця.
Мита на розмитнення авто повертаються 1 липня
Ярослав Железняк зауважив, що законопроєкт №7418 підтримали відразу у двох читаннях. За це свій голос віддали 234 народні обранці.
Зауважимо, що відповідний законопроєкт до Верховної Ради подали 30 травня. Наступного дня його відправили на ознайомлення до Комітету, а вже 10 червня з’явився висновок про його розгляд.
Що передбачає законопроєкт №7418
У ньому йдеться про скасування нульового розмитнення. Його, нагадаємо, запровадили у законопроєкті №2142. Відповідно, під час розмитнення транспортних засобів повернуться до схеми, яка діяла до початку повномасштабного вторгнення.
Автори цього законопроєкту обґрунтували його подання просто. На їхню думку, автомобілі – не предмет першої необхідності. І вони не підлягають під категорію тих товарів, які дозволяють економіці безперебійно працювати.
Міністр фінансів Сергій Марченко поділяє цю думку. Він переконаний, що повернення сплати податків позитивно вплине на економічний стан держави. А ще воно дозволить наповнювати бюджет завдяки сплаті мита за завезення автомобілів до України з-за кордону.
За які транспортні засоби потрібно буде платити мито
Мовиться про легкові автомобілі, кузови до них, причепи, напівпричепи, мотоцикли. Також сплачувати до казни кошти необхідно буде за транспортні засоби, розраховані для перевезення 10 або більше людей, а також вантажівки.
Нагадаємо, що мито за ввезення автомобілів з-за кордону скасували 1 квітня. Відтоді до нашої держави можна було завозити автомобілі без сплати митних зборів, ПДВ, а також акцизу. І цим активно користувались волонтери, які купували за кордоном нашим захисникам і захисницям автомобілі на фронт.
Верховна Рада підтримала «митний безвіз» з ЄС
Також Ярослав Железняк розповів, що народні депутати Верховної Ради проголосували за «митний безвіз» з ЄС. Наразі мовиться про голосування за законопроєкт №7420 у першому читанні. За нього свій голос віддали 269 депутатів.
Що передбачає «митний безвіз» з ЄС? Мовиться про приєднання нашої держави до NCTS, а також отримання інформації з митницями країн-членів ЄС. Железняк зауважив, що законопроєкт підготували «досить неякісно». А це означає, що його до другого читання відправлять на доопрацювання. Там ним займуться бізнес-асоціації спільно з народними обранцями.
Волонтери проти повернення мита
Напередодні своє обурення висловив керівник Волонтерського штабу «Українська команда» Артур Палатний. Він запропонував Верховній Раді залишити можливість без додаткових оплат ввозити автомобілі з-за кордону.
Він підкреслив, що упродовж війни власний автомобіль для багатьох став єдиним засобом для порятунку. Палатний зауважив, що транспортні засоби також потрібні для малого бізнесу, а також волонтерів. Мовляв, відповідний крок позбавляє людей можливості рятувати й рятуватись.
Тоді Палатний запропонував залишити відсутність мита бодай для бюджетних автомобілів. Натомість для дорогих іномарок преміумкласу сплату податків за ввезення можна було б повернути.