Путіну донесли, що продовження війни загрожує втратою уже захоплених територій: у Кремлі шукають вихід – ЗМІ

Путіну донесли, що продовження війни загрожує втратою уже захоплених територій: у Кремлі шукають вихід – ЗМІ

У четвер, 18 серпня, президент Росії Володимир Путін провів кілька нарад у різних складах і форматах, під час яких було обговорено перспективи проведення так званої «спеціальної військової операції». Під час нарад Путіну дали зрозуміти, що Росія більше неспроможна наступати й навіть може втратити захоплені території.


Про це пише російський Telegram-канал «Генерал СВР«, за яким нібито стоїть відставний генерал Служби зовнішньої розвідки РФ. Зазначається, що наради проводили з представниками керівництва міністерства оборони та Генштабу й у присутності секретаря Ради безпеки РФ Миколи Патрушева.

«Президентові остаточно дали зрозуміти, що ні в кого в міністерстві оборони та в Генштабі немає впевненості не лише у доцільності подальших спроб наступу на фронті, а й навпаки – є впевненість, що контрнаступ українських військ може бути ефективним і загрожує втратою для Росії нещодавно захоплених територій», – йдеться у повідомленні.


При цьому наголошується, що представники Генштабу та міністерства оборони, посвячені у плани Путіна щодо захоплення України до початку війни, поза очі дорікають йому тим, що Україна зараз використовує ту тактику, від якої в ніч на 24 лютого перед початком війни відмовився сам Путін. А саме – планомірно знищувати ударами склади, техніку, інфраструктуру, командні пункти супротивника тощо, проводячи підготовку перед наступом (у випадку України – контрнаступом), а не одночасно з ним.

«Треба сказати, що практично все військове керівництво Росії покладає провину як за невдалий початок і загалом перебіг військової операції, так і за величезні втрати живої сили та озброєнь саме на президента Володимира Путіна. У військового керівництва немає сумнівів, що їх зроблять крайніми за всі невдачі та проблеми на фронті. А ця нарада фактично закінчилася висловлюванням Патрушева про необхідність пошуку виходу із ситуації, інакше почнеться вдалий контрнаступ ЗСУ, проблеми накопичуватимуться як снігова куля, і вирішувати їх буде важче з кожним днем», – пише «Генерал СВР».


Він додає, що всі наступні наради та спілкування Путіна з людьми з близького оточення були присвячені пошуку виходу із ситуації. Обговорювалися різні варіанти, від можливості мобілізації та застосування тактичної ядерної зброї, до відкриття другого фронту у третіх країнах, і навіть до «жестів доброї волі» із поверненням Україні захоплених територій Херсонської, Запорізької та Харківської областей. Також нібито обговорювався «крайній» варіант, коли Україні, крім перелічених територій, «Л/ДНР», знову ж таки, з «доброї волі», погодяться повернути території, захоплені після 23 лютого цього року.

«Рішень вчора ухвалено не було, але обговорення «крайніх» варіантів у присутності та з ініціативи президента привело багатьох до смутку. Всі без винятку співрозмовники Путіна зрозуміли, що «хороших» варіантів вирішення нагальних та майбутніх проблем на фронті президент просто не має. Розчарування еліт у лідері – це найгірше, що може бути для президента. Путін учора фактично дав старт «початку кінця» своєму правлінню та режиму, який він очолює», – підсумовує «Генерал СВР».


Залиште свій коментар