Путін знайшов справжнього «друга Росії»? Дешеву нафту можуть продавати Північній Кореї

Путін знайшов справжнього «друга Росії»? Дешеву нафту можуть продавати Північній Кореї

Росія зблизилася з Північною Кореєю після початку війни проти України. Країна-агресор втратила не лише союзників у всьому світі, а й ринки збуту. Тепер вони можуть продавати свою нафту корейському диктаторові. Диктатор Кім Чен Ин при цьому цілком дружелюбно налаштований до свого російського колеги Володимира Путіна.


Про це повідомляє видання Daily NK. Щоправда, і тут є проблеми. Трой Стангароне, старший директор та науковий співробітник Корейського економічного інституту Америки, зазначає, що у Північній Кореї є лише один нафтопереробний завод, на якому можна переробляти російську нафту, і цей завод не працює вже багато років.

Якщо нафтопереробний завод якийсь час не працює, для його перезапуску потрібно переоснащення та інвестиції, а для відновлення нормальної ефективності потрібно багато часу. Закордонний експерт з економіки Північної Кореї, який побажав залишитися неназваним, сказав, що оскільки Пхеньян має досвід нелегального імпорту російської очищеної нафти з використанням перевалки з корабля на судно у відкритому морі, Північна Корея може імпортувати нафту з Росії, використовуючи аналогічні методи, якщо їм це необхідно.


Фактично Росія повідомила Комітету з санкцій Ради Безпеки ООН щодо Північної Кореї, що у 2019 році вона експортувала до Північної Кореї 30 180 тонн рафінованої нафти.

У телефонній розмові з Daily NK експерт з Кореї російського походження Андрій Ланьков, професор Університету Кукмін, сказав, що навіть якщо Росія та Північна Корея зміцнюватимуть свою економічну співпрацю, ця співпраця здійснюватиметься у формі взаємної торгівлі, а не «халяви».


Залиште свій коментар