Путін заявив, що РФ відповість на розміщення у Фінляндії й Швеції військової інфраструктури НАТО

Путін заявив, що РФ відповість на розміщення у Фінляндії й Швеції військової інфраструктури НАТО

Глава РФ Володимир Путін заявив, нібито вступ Фінляндії та Швеції в Північноатлантичний альянс (NATO) не створює безпосередньої загрози Росії. Однак розширення військової інфраструктури на території цього регіону «викличе дзеркальну відповідь» Кремля.


З таким попередженням російський диктатор виступив після завершення 6-го саміту лідерів прикаспійських держав, організованого в Ашхабаді, Туркменістан. Його слова процитували пропагандистське агентство ТАРС.

«У РФ немає зі Швецією і Фінляндією жодних питань, які могли б турбувати Москву в разі їхнього членства в НАТО, але Росія відповідатиме дзеркально на розміщення військової інфраструктури в цих країнах», – висловився Путін.


Водночас додав, що вважає безпідставним порівняння вступу до НАТО Фінляндії та Швеції із членством в Альянс України. Він заявив, що у РФ «є проблеми з Україною» і це «цілком інша ситуація». За його словами, нічого подібного Кремль не має з Фінляндією та Швецією, які, якщо хочуть, можуть вступити в НАТО.

«Для нас це абсолютно різні речі. В Альянсі це чудово розуміють, просто вкидають у громадську думку таку тезу», – зазначив кремлівський лідер.


Загалом Путін називає НАТО «пережитком холодної війни». Він стверджує, що Альянс потрібен лише США, щоб «як інструмент своєї зовнішньої політики тримати під контролем свої сателіти».

Залиште свій коментар