Путін спіймав кураж, піднімає ставки і може атакувати: бліцінтерв’ю з Клімкіним

Путін спіймав кураж, піднімає ставки і може атакувати: бліцінтерв’ю з Клімкіним

Накопичення військ на українсько-російському кордоні нині є неординарною ситуацією. На тлі останніх зовнішньополітичних перемог глава країни-агресора Володимир Путін може вдатися до масштабних провокацій.


Це не привід для паніки, оскільки бліцкриг Кремля неможливий. Утім, наша армія має бути готова до відбиття атак, а західні партнери – до запровадження пекельних санкцій проти окупанта.

Таку думку в ефірі телеканалу OBOZREVATEL озвучив міністр закордонних справ України в 2014-2019 роках Павло Клімкін. Далі наводимо його пряму мову (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї публікації).


Ситуація на кордоні України з Росією неординарна й небезпечна

Американці дуже занепокоєні сьогоднішньою ситуацію навколо наших кордонів. І знаєте, чому?


Сьогоднішня ситуація відрізняється від ситуації навесні. Ми знаємо, що на наших кордонах, за різними підрахунками, від 90 до 112 тисяч російських військових по всьому напівпериметру – окупований Крим, Росія і Білорусь. Там же над Білоруссю літають стратегічні бомбардувальники.

Ситуація відрізняється тим, що, перше – наявна неординарна, незвична активність російської розвідки і російського спецназу. Під час навчань вони відпрацьовують можливість обмежених десантів. Це означає: якщо там буде дестабілізація, ми мовляв її підтримаємо за своїми гібридними планами.


Друге – всі військові аналітики, зокрема, британські, американські, говорять, що Путін буде готовий приблизно за два місяці до масштабних провокацій.

Не потрібно панікувати. Це не про те, що до Києва хтось дійде. Але це про те, що Путін теоретично може атакувати. Теоретично. Якщо ми йому дозволимо з декількох напрямків.

Я дуже сподіваюсь, що ми не дозволимо, що правильно полаштуємо і Збройні Сили, і Нацгвардію, і територіальну оборону. Вона поки що на папері, але це дуже важлива історія.

Путін спіймав кураж

Путін створив енергетичну кризу в Європі, створив міграційну кризу, збиває супутники. Тепер у космосі літають десятки тисяч уламків. Це просто зброя – ти не знаєш, летиш ти через космічну шрапнель, чи ні. Боснію теж дестабілізують, Кавказ теж.

Тому Путін схопив кураж, схопив геополітичну гру.

Звичайно, йому не дадуть зіграти. Є американці, є Європейський Союз, хоча ЄС напівпаралізований цим газом, але, сподіваюсь, оговтається.

Буде зустріч онлайн між Байденом і Путіним. Пам’ятаєте, Байден поставив Путіну умови. Путін також висував умови, тому буде цікаво подивитися, чим закінчиться це все.

Чи може Україна розраховувати на підтримку Заходу

2014 року Захід не вірив у наміри Путіна. Маю сказати, що й зараз Європейський Союз якось по дотичній ставився до того, що робив Путін.

Давайте повернемося у липень. Багато хто з моїх знайомих казав: слухай, Павле, він хоче тільки запустити «Північний потік-2». Але що він хоче тепер? Посадити Європу на газову голку понятійних довгострокових контрактів і свою бензоколонку в цьому зеленому перезавантаженні тримати ще років на 10-15.

Але американці зараз працюють на випередження, і це мене реально дуже тішить. Вони обговорюють з європейцями пакет, який би я назвав пакетом стримування. Тобто які заходи будуть, якщо Путін піде вперед.

Чи пекельні санкції, чи не пекельні – для мене не так важливі ці епітети, як те, працюють вони чи ні. Чи буде відключений SWIFT чи обмежений імпорт нафти? Я станом на сьогодні сказати не можу, але знаю, що американці це обговорюють. Я не можу сказати, коли і яке постачання нової зброї Україні буде, але знаю, що американці це також обговорюють.

Чи будуть вони реалізовані, як на мене, залежить від розмови Байден – Путін і від розвитку ситуації у нас.

Бліцкриг Путіна неможливий

Дестабілізація починається з відключення електроенергії, з якихось нападів, з заворушень. Думаю, саме таким шляхом йітиме Путін. Якщо він подивиться, що внутрішня дестабілізація досяжна, тоді він обмежено задіє і збройні сили. Оскільки масоване вторгнення дуже складно продати.

Це може бути операція з півдня. Ми бачили, як в окупованому Криму відбуваються маневри з висадки десанту. Туди перекинули нову техніку. Ми бачимо, що рухи навколо нашого кордону поки що обмежені. Вони недостатні для великого вторгнення. Але зброя навколо наших кордонів залишається. А в сучасних умовах особовий склад можна перекинути за пів доби.

Бліцкриг неможливий. Бліцкриг проти нас Путін ніколи не виграє, оскільки люди знов підуть воювати за країну. Якщо в нього немає клепки в голові, звичайно, може вдатись. Але він прекрасно розуміє, що є сотні тисяч людей, які готові повернутися на фронт. Є мільйони волонтерів, які будуть допомагати. Люди будуть боротися за кожен клаптик своєї землі.

Підняття ставок Путіна в Україні не спрацювало

У Путіна ставки зросли. І так само зросли його ставки в геополітичній грі навколо нас. Він бачить: є енергетична криза, він може створити міграційні загрози, військові загрози. Так чому це не час піднімати ставки?

 

Але його блеф і підняття ставок у більшості випадків не спрацювали. У випадку України – сто відсотків. Ви пам’ятаєте 2014 рік. Він же хотів піти далеко-далеко вперед і майже був впевнений. Але всі ці прокачки ситуації нічого йому реально не дали.

Але ми самі маємо бути готові. І наші партнери мають сказати Путіну: «Ось тут червоні лінії, якщо підеш – цей пакет стримування запрацює не так, як раніше».

Залиште свій коментар